Geniusz Kuba

Tłumaczenie: Małgorzata Słabicka
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
978-83-10-12177-6
Barbara

Kuba jest geniuszem, asem sportu i najfajniejszym chłopakiem w szkole – tak przynajmniej to wygląda w jego marzeniach… W prawdziwym życiu od sławy dzielą go jeszcze całe lata świetlne. Chodzi do szóstej klasy, najchętniej spędza czas z roztrzepanym kumplem Nikiem i zadręcza się największym problemem: jak z dnia na dzień zmienić się z przeciętniaka w superbohatera? Genialny plan Kuby obejmuje...

Genialny plan Kuby obejmuje sposoby: jak zostać supersportowcem, zaimponować dziewczynom i przekonać rodziców oraz nauczycieli, że jest niedocenionym supertalentem! W piłce nożnej, ręcznej, dżudo, pływaniu – i nawet w balecie – Kuba chce udowodnić, że jest genialny. A zupełnie przy okazji pragnie zwrócić na siebie uwagę Violi! Każda dyscyplina sportu kryje jednak pułapki.

źródło opisu: http://nk.com.pl/geniusz-kuba/1676/ksiazka.html

źródło okładki: http://nk.com.pl/geniusz-kuba/1676/ksiazka.html

Inna_odInnych | 2017-04-26
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 02 kwietnia 2017

Niestety ta książka strasznie mnie wymęczyła. Rozumiem, że jest to pozycja dla dzieci 10+. Że opowiada historię Kuby, który ma 10 czy 11 lat, czyli jest jeszcze dzieciakiem, który wkrótce wejdzie w okres dojrzewania, niby dziewczyny go nie interesują, całowanie go obrzydza itp., ale o rok starsza dziewczyna jednak wpadła mu w oko. Kuba to chłopak, który żyje wyobrażeniami, wydaje mu się, że będzie wielkim sportowcem i że… nie musi trenować, żeby nim zostać. Ogółem taki głupi dzieciak, któremu wydaje się, że pozjadał wszystkie rozumy i tym mnie strasznie irytował. Zmieniło się to pod koniec książki, bo ostatnie kilkadziesiąt stron było na tyle ciekawych, że cieszyłam się, że jednak doczytałam to do końca (a zastanawiałam się czy nie rzucić tego w połowie). Co więcej, zakończenie sprawiło, że ta historia wydaje mi się urocza.

Nigdy nie byłam chłopcem i wiem, że jest stereotyp, że mali chłopcy są debilami i dorastają później niż dziewczyny. Ta książka tylko powiela ten stereotyp....

Renula | 2014-09-10
Przeczytana: 10 września 2014

Rewelacyjna dla dzieci +- 10lat. Jeżeli dziecko samo sięga bez nakłaniania do czytania, oznacza że wciąga. Polecam

Max | 2017-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2017