Zgłosuj na książki roku 2017

Anatomia i embriologia ryb

Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne

Książka została podzielona na dwanaście rozdziałów: I. Uwagi wstępne (historia ichtiobiologii, istota i zakres anatomicznych badań ryb, zarys systematyki ryb) II. Kształt ciała i sposoby poruszania się ryb (kształt ciała, płetwy, sposoby poruszania się ryb) III. Komórki płciowe (dymorfizm płciowy, plemniki, jaja) IV. Rozród i rozwój (tarło, zaplemnienie i zapłodnienie, rozwój jaj...

Książka została podzielona na dwanaście rozdziałów:
III. Komórki płciowe (dymorfizm płciowy, plemniki, jaja)
IV. Rozród i rozwój (tarło, zaplemnienie i zapłodnienie, rozwój jaj zapłodnionych, rozwój zarodkowy ryb żyworodnych, wzrost ciała ryby)
V. Skóra (zadania skóry, naskórek, skóra właściwa, łuski, komórki barwnikowe, narządy świetlne)
VI. Szkielet (szkielet osiowy, żebra, płetwy nieparzyste, płetwy parzyste, czaszka)
VII. Mięśnie szkieletowe (budowa histologiczna, miomery, mięśnie, narządy elektryczne)
VIII. Układ nerwowy i zmysłowy (pochodzenie układu nerwowego i zmysłowego, układ nerwowy, układ zmysłowy)
IX. Przewód pokarmowy (uwagi ogólne, przedni odcinek przewodu pokarmowego, jelito środkowe i końcowe, wątroba, trzustka)
X. Układ krążenia (układ krwionośny, układ chłonny)
XI. Gruczoły dokrewne (przysadka mózgowa, tarczyca, przytarczyca, grasica, nadnercze, trzustka - wysepki Langerhansa, gruczoły płciowe)
XII. Układ moczowo-płciowy (układ moczowy, układ płciowy)
Piśmiennictwo
Skorowidz rzeczowy