Podwodny ogród. Dobór i uprawa roślin w akwarium

Wydawnictwo: Multum
83-905672-2-9
akwarium, rośliny akwariowe
hobby

Pierwsze akwarium zakłada się zwykle w młodym wieku. Zaczyna się wtedy od ryb. Jednak z biegiem czasu rodzi się pragnienie posiadania podwodnego ogrodu w mieszkaniu. Odpowiednio duże, oświetlone i zarośnięte roślinami może bowiem pełnić centralną funkcję dekoracyjną, podobnie jak kiedyś kominek. Takie akwarium umożliwia obcowanie na co dzień z delikatnością, rozmaitością i dziwnością kształtów oraz barw roślin podwodnych. Emanuje z niego spokój i urok. Ta książka ma przekazać niezbędną wiedzę osobom zainteresowanym uprawą roślin w akwarium. Przekazuję ją Czytelnikowi, życząc wielu niezapomnianych wrażeń estetycznych, odprężenia i spokoju związanego z urokliwym światem roślin podwodnych.

źródło opisu: Wydawictwo MULTUM, 2000

źródło okładki: Zdjęcie autorskie