Zgłosuj na książki roku 2017

Wiedźmin tomy 1-7

Wydawnictwo: superNOWA
1 295
Czarna_Smoczyca

Sześcioksiąg sagi o Wiedźminie - mistrzu miecza i fachowcu czarostwa strzegącym moralnej i biologicznej równowagi w czarownym świecie fantasy. Komplet składa się z siedmiu tomów zawartych w sześciu książkach. Są to: Ostatnie życzenie, Miecz przeznaczenia, Krew elfów, Czas pogardy, Chrzest ognia, Wieża jaskółki i Pani jeziora. Wszystkie w twardych oprawach, z autografem autora na grzbiecie kompletu.

źródło opisu: http://www.supernowa.pl/

źródło okładki: http://www.supernowa.pl/

aniesse77 | 2014-10-09

Jeden z ważniejszych dla mnie cykli powieściowych. Żyłam w tym wyimaginowanym świecie przez długi czas i nie mogę doczekać się chwili, kiedy zapomnę szczegóły i będę mogła znów do niego wrócić, aby na nowo móc delektować się wybornym językiem, wielowątkowością i mnogością odniesień kulturowych. Palce lizać po prostu!

Jedna z moich ulubionych serii fantasy. Jestem zakochany w świecie, który stworzył autor, w dialogach, w fabule, w postaciach. Wszystko co wiążę się z tym światem mnie interesuje. Łącznie z grami, w które gram mimo, że obecnie gram b. rzadko (szkoda mi czasu).

Marlenka | 2014-11-15

Nic co bym napisała nie odda mojego uwielbienia dla serii o Wiedźminie.
Dla mnie książki pana Sapkowskiego są kompletne, absolutnie genialne.
Tak bardzo wciągające, świetnie napisane.
Świat wykreowany na kartach serii jest niesamowity. Odnosiłam wrażenie jakby istniał gdzieś tam, a autor tylko go opisał, a nie stworzył.
Życie jakie prowadzi Geralt nie jest ani miłe, ani poukładane. Świat ogarnęła pożoga i nie można mieć pewności kto ją przetrwa.
Akcja, tajemnice, walki, poszukiwania.
I wiele więcej.

Dla mnie jest to mój numer jeden w świecie Fantasy i tak zapewne pozostanie.

Samson Miodek | 2015-02-14

Najwspanialszy prezent jaki dostałem w życiu (dzięki kochanie! )

mry | 2014-11-01

Absolutnie konieczna pozycja dla każdego lubującego świat fantasy. Sapkowski stworzył sześcioksiąg, który z czystym sumieniem można uznać za majstersztyk polskiego piśmiennictwa. Genialna, piękna, bezprecedensowo wspaniała i dopracowana do ostatniego cala. Szczerze polecam

FormaRzeczywistości | 2015-02-08
Przeczytana: 07 lutego 2015

Wiedźmin postać królująca w kręgach Polskiej fantastyki. Moja ulubiona seria, cykl, saga, mój początek z światem fantasy i książek coś o czym bede zawsze pamiętał.

Cały świat wiedźmina stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego to unikat na skale światową. Cała saga wciągneła nie zliczone osoby w świat fantasy jak i cały świat książek w tym nie ukrywając i mnie.

Zbiory opowiadań jak i saga o wiedźminie, opowiada historie tytułowego wiedźmina Geralta z Rivi, czyli człowieka poddanego mutacjom w celu stworzenia mutanta nie posiadającego uczuć, posiadającego dużą wytrzymałość, duży stopień regeneracji oraz możliwości użycia eliksirów różnego rodzaju, a wszystko to w celu pełnienia profesji wiedźmina, osoby która zajmuje się zabijaniem różnego rodzaju potworów w celu ochrony ludzi.

Cały świat fantasy oparty jest na mitologi słowiańskiej i nie tylko. Cykl ten cechuje się niezwykłą dawką humoru i sarkazmu, ciekawego spojrzenia na temat ludzkiej psychiki jak i mechnizmów kierujących...

blemish | 2012-12-31

Najlepsza saga fantasy i to polskiego autora. Nie można się oderwać, a po przeczytaniu nie da się zapomnieć. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, polecam! ;)

AllAboutEve | 2016-02-06

Literacki majstersztyk. Rozkosz czytania.
Cała saga zasługuje na uznanie.

LadyAleksandra | 2014-10-24
Przeczytana: 2013 rok

Czytanie tejże sagi to niesamowita przygoda. Sapkowski wprowadza nas w niepowtarzalny świat fantasy, gdzie jest miejsce na magię, soczyste ballady, niezapomniane pojedynki, karczmy przepełnione spitymi krasnoludami, wzloty, upadki oraz oczywiście pewną dozę wątku miłosnego, nie przesadzonego moim zdaniem. Na uwagę zasługuje także tzw. 'Starsza Mowa', unikatowy język, zupełny majstersztyk nadający serii jeszcze więcej klimatu. Powieści dopracowane w każdym szczególe, niesłychanie ciekawe, czyta się je jednym tchem. Każdy uważający się za wielbiciela gatunku powinien zaznajomić się z tym cudem.. Gorąco polecam.

Marquee | 2015-03-22
Przeczytana: 22 marca 2015

Polski Tolkien
By omówić całe losy tytułowego bohatera nie starczyło by znaków. Zachęcam do lektury, bo świat skonstruowany jest świetnie, bohaterowie, oryginalni wyraziści. Cała konstrukcja nieomal Tolkienowska. Niech najlepszą recenzją będzie ciągłe zainteresowanie tekstem Sapkowskiego i przejście Wiedźmina chociażby do naszych komputerów w postaci gier.