1 346
1 022
Czarna_Smoczyca

Sześcioksiąg sagi o Wiedźminie - mistrzu miecza i fachowcu czarostwa strzegącym moralnej i biologicznej równowagi w czarownym świecie fantasy. Komplet składa się z siedmiu tomów zawartych w sześciu książkach. Są to: Ostatnie życzenie, Miecz przeznaczenia, Krew elfów, Czas pogardy, Chrzest ognia, Wieża jaskółki i Pani jeziora. Wszystkie w twardych oprawach, z autografem autora na grzbiecie kompletu.

źródło opisu: http://www.supernowa.pl/

źródło okładki: http://www.supernowa.pl/

veinylover | 2018-03-25
Przeczytana: 25 marca 2018

Przeszedłem swego czasu cały ten cykl książek. Od początku do końca. Wszystkie tomy. We właściwej kolejności.
Trudno się od tych książek oderwać...
Czasami zdarza się, że jakiś pisarz wpadnie na genialny pomysł. Stworzy unikalnego bohatera i świat w którym dzieją się opowiadane historie, wymyśli logiczne reguły, które w tym wymyślonym uniwersum działają.
Sapkowskiemu udało się to, jak mało komu.
Wymyślenie wiedźmina i jego właściwości było rzeczą genialną. To postać fascynująca, magnetyzująca, z którą czujemy wspólnotę emocjonalną i aksjologiczną, to postać tak bardzo lubiana, że kochamy także jego wady.
Świat Sapkowskiego, w którym występują wymyślone przez niego stwory i potwory, czarodzieje wraz z zestawem ich właściwości i możliwości, wszystko niby gdzieś znane, a tak oryginalne w swej konkretnej formie.
No i jeszcze ta wiedźminka, Ciri. Postać, która jeszcze podnosi cykl na kolejny poziom.
Nie ma w tych książkach zbędnych dłużyzn, nie dostrzega się rzeczy nielogicznych - po...

aniesse77 | 2014-10-09
Na półkach: 2018, Przeczytane, Ulubione

Jeden z ważniejszych dla mnie cykli powieściowych. Żyłam w tym wyimaginowanym świecie przez długi czas i nie mogę doczekać się chwili, kiedy zapomnę szczegóły i będę mogła znów do niego wrócić, aby na nowo móc delektować się wybornym językiem, wielowątkowością i mnogością odniesień kulturowych. Palce lizać po prostu!

Jedna z moich ulubionych serii fantasy. Jestem zakochany w świecie, który stworzył autor, w dialogach, w fabule, w postaciach. Wszystko co wiążę się z tym światem mnie interesuje. Łącznie z grami, w które gram mimo, że obecnie gram b. rzadko (szkoda mi czasu).

Marlenka | 2014-11-15

Nic co bym napisała nie odda mojego uwielbienia dla serii o Wiedźminie.
Dla mnie książki pana Sapkowskiego są kompletne, absolutnie genialne.
Tak bardzo wciągające, świetnie napisane.
Świat wykreowany na kartach serii jest niesamowity. Odnosiłam wrażenie jakby istniał gdzieś tam, a autor tylko go opisał, a nie stworzył.
Życie jakie prowadzi Geralt nie jest ani miłe, ani poukładane. Świat ogarnęła pożoga i nie można mieć pewności kto ją przetrwa.
Akcja, tajemnice, walki, poszukiwania.
I wiele więcej.

Dla mnie jest to mój numer jeden w świecie Fantasy i tak zapewne pozostanie.

Samson Miodek | 2015-02-14

Najwspanialszy prezent jaki dostałem w życiu (dzięki kochanie! )

mry | 2014-11-01

Absolutnie konieczna pozycja dla każdego lubującego świat fantasy. Sapkowski stworzył sześcioksiąg, który z czystym sumieniem można uznać za majstersztyk polskiego piśmiennictwa. Genialna, piękna, bezprecedensowo wspaniała i dopracowana do ostatniego cala. Szczerze polecam

blemish | 2012-12-31

Najlepsza saga fantasy i to polskiego autora. Nie można się oderwać, a po przeczytaniu nie da się zapomnieć. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, polecam! ;)

AllAboutEve | 2016-02-06

Literacki majstersztyk. Rozkosz czytania.
Cała saga zasługuje na uznanie.

LadyAleksandra | 2014-10-24
Przeczytana: 2013 rok

Czytanie tejże sagi to niesamowita przygoda. Sapkowski wprowadza nas w niepowtarzalny świat fantasy, gdzie jest miejsce na magię, soczyste ballady, niezapomniane pojedynki, karczmy przepełnione spitymi krasnoludami, wzloty, upadki oraz oczywiście pewną dozę wątku miłosnego, nie przesadzonego moim zdaniem. Na uwagę zasługuje także tzw. 'Starsza Mowa', unikatowy język, zupełny majstersztyk nadający serii jeszcze więcej klimatu. Powieści dopracowane w każdym szczególe, niesłychanie ciekawe, czyta się je jednym tchem. Każdy uważający się za wielbiciela gatunku powinien zaznajomić się z tym cudem.. Gorąco polecam.

Marquee | 2015-03-22
Przeczytana: 22 marca 2015

Polski Tolkien
By omówić całe losy tytułowego bohatera nie starczyło by znaków. Zachęcam do lektury, bo świat skonstruowany jest świetnie, bohaterowie, oryginalni wyraziści. Cała konstrukcja nieomal Tolkienowska. Niech najlepszą recenzją będzie ciągłe zainteresowanie tekstem Sapkowskiego i przejście Wiedźmina chociażby do naszych komputerów w postaci gier.