Ptaki w parku i w ogrodzie

Tłumaczenie: Henryk Garbarczyk
Seria: Świat Przyrody
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
7 (8 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Vögel in Park und Garten
flora i fauna
takisobiejac

Łatwe i bezbłędne oznaczanie ptaków.
Praktyczny kieszonkowy przewodnik. Przedstawia na znakomitych barwnych zdjęciach wszystkie najczęściej występujące w parkach i ogrodach gatunki ptaków, podaje informację o ich głosach, występowaniu i trybie życia.
103 barwne zdjęcia.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Multico, 1995

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Jarosław Wiśniewski | 2014-08-14

Książka zawiera opisy i fotografie częściej spotykanych gatunków ptaków w parkach i ogrodach. Każdy z gatunków zilustrowany przynajmniej jednym zdjęciem. Nota o każdym z gatunków zawiera informacje o jego cechach charakterystycznych, jego opis, wiadomości o występowaniu oraz takie, które warto wiedzieć. Na wewnętrznej stronie okładki i jej skrzydełkach informacje o ogrodzie przyjaznym ptakom, zdjęcia przedstawiające ślady żerowania pospolitych gatunków ptaków, rysunki z typowymi sylwetkami wybranych ptaków w locie oraz informacje o upierzeniu i budowie ciała ptaków. Dla początkujących ornitologów to ciekawa propozycja. To również dobry przewodnik dla wszystkich, którzy chcą rozpoznawać pospolitsze gatunki ptaków bytujących w ogrodach i parkach.

Beata | 2017-04-02
Meggi59 | 2015-04-01