Psy. Rasy: charakter i utrzymanie

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
Hunde Rassen: Eigenschaften und Haltung
poradniki
takisobiejac

Określanie ras psów według ich wysokości mierzonej w kłębie.
Praktyczny przewodnik w formacie kieszonkowym.
Przewodnik na kolorowych zdjęciach prezentuje najczęściej spotykane rasy; opisuje charakter psów, ich pochodzenie i utrzymanie.
Zawiera 98 zdjęć kolorowych.

źródło opisu: Oficyna Wydawnicza Multico, 1995

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Joanna | 2017-04-19

Bardzo fajne, kieszonkowe wydanie. Książeczka przedstawia najpopularniejsze rasy wraz z pięknymi ilustracjami. Mini przewodnik dla miłośników psów i nie tylko. Polecam :)

Kamciax | 2015-02-05

Jak dla mnie nic szczególnego - mały, kieszonkowy przewodnik po rasach psów. Według mnie zbyt krótki opis każdej z ras. Z kilkoma informacjami też bym się nie zgodziła. Plusem tej książki jest natomiast jej układ graficzny i czytelność.

Jarosław Wiśniewski | 2014-08-16

Książka opisuje oraz ukazuje najważniejsze i najczęstsze rasy psów. Każda rasa zilustrowana przynajmniej jedną kolorową fotografią. Opis większości ras zawiera następujące elementy: wielkość i umaszczenie, pochodzenie, charakter oraz utrzymanie. Na końcu książki objaśnienia niektórych fachowych pojęć kynologicznych. Na wewnętrznej stronie okładki i jej skrzydełkach informacje o budowie ciała i kośćcu psa na przykładzie collie, typach psów i ich użytkowości oraz rysunki przedstawiające mimikę i wymowę ciała psa. Książka idealna szczególnie dla miłośników i fanów psów oraz dla wszystkich chcących psa posiadać.