Artur

W podręczniku omówiono obiegi i układy cieplne, podstawowe i pomocnicze urządzenia cieplno-mechaniczne i elektryczne elektrowni parowych oraz zagadnienia gospodarki paliwowej i wodnej. Podano encyklopedyczny wykład z elektrowni jądrowych, wodnych, gazowych, gazowo-parowych i z silnikami wysokoprężnymi. Przedstawiono wybrane zagadnienia projektowania i eksploatacji elektrowni, pracę elektrowni w systemie elektroenergetycznym, strukturę kosztów wytwarzania energii oraz podstawowe wskaźniki techniczno-ekonomiczne. W wydaniu tym zaprezentowano tzw. pierwotne metody zmniejszania emisji tlenków azotu, proces fluidyzacji paliwa, a także kotły fluidalne, elektrostatyczne, tkaninowe i ceramiczne odpylacze spalin oraz suche, półsuche, mokre metody odsiarczania spalin i tzw. wtórne metody ich odazotowania. W tym wydaniu zmieniono znaczną część rozdziału 13 ze względu na dynamiczny rozwój elektrowni z turbinami gazowymi. Przedstawiono również aktualne kierunki rozwoju automatyki w elektrowniach.
Podręcznik jest przeznaczony dla studentów wydziałów elektrycznych i energetycznych. Może być także przydatny dla inżynierów zajmujących się projektowaniem, budową i eksploatacją elektrowni.

źródło opisu: Hurtownia Książki Technicznej WITMIR

źródło okładki: eksiegarnia.pl

katarzinka | 2013-07-26

podręcznik każdego energetyka. procesy rozpisane jasno, prosto i przejrzyście. przydatna zarówno studentowi jak i energetykowi.

Niskiechmury | 2017-03-25
Przeczytana: 05 września 2015