Modele freudowskiej metody badania dzieła literackiego

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Z Teorii Literatury i Metodologii Badań Literackich". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
vintyg

źródło okładki: http://www.kul.pl/edward-fiala-publikacje,art_3697.html

książek: 1935
Justyna | 2014-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2014

Przybliżenie i objaśnienie teorii Freuda, ogólnych twierdzeń i tych konkretnie odnoszących się do literatury i sztuki. Kilka modeli interpretacji psychoanalitycznej, przykłady z twórczości Szekspira, Leonarda da Vinci i Dostojewskiego. Dobra książka dla osób zainteresowanych tematem, nie powinna sprawiać trudności dla kogoś, kto już zna freudowskie koncepcje i jest oswojony z jego językiem.

patrycja_wojtowicz | 2014-09-25
vintyg | 2012-12-06