Magnetyczne buźki

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Ta niesamowita książka pozwoli dzieciom stworzyć setki zadziwiających postaci!
Ponad trzydzieści kolorowych oczu, nosków i ust można przykładać do konturów buziek, by powstali nawet najbardziej zwariowani bohaterowie! Przy okazji, dzięki dużemu drukowi, dzieci mogą ćwiczyć czytanie.

źródło opisu: Olesiejuk, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/wyniki-wyszukiwania/389709/

Dziś nie będziemy czytać, choć oczywiście ponownie zamierzam polecić Wam książeczkę. Jednak ta publikacja jest zupełnie inna, nietypowa i z całą pewnością wyjątkowa. Magnetyczne buźki są bowiem książeczką w sam raz do zabawy dla naszych maluszków.

Tutaj znajdziemy przede wszystkim grubą oprawę oraz równie grube strony. A na nich całe mnóstwo głów przeróżnych postaci. W publikacji, którą polecała Wam Marta można było spotkać rożnego rodzaju zwierzątka. Tutaj natomiast na poszczególnych stronach zobaczymy ufoludka, klauna, wróżkę, potwora, pacjenta, pirata, robota, gwiazdę rocka, stracha na wróblę oraz szpiega.

I tak samo jak to było w książeczce Nikodema, wszystkim tym postaciom brakuje poszczególnych elementów twarzy, czyli nosów, oczu oraz buziaków. Nasze dzieci mają więc za zadanie uzupełnić poszczególne twarze według własnego uznania. W wielu przypadkach wręcz intuicyjnie jesteśmy w stanie dopasować te elementy, które pasowałyby do danej twarzy jak ulał, ale... jaka to frajda,...