Assassin's Creed: Porzuceni

Tłumaczenie: Przemysław Bieliński
Cykl: Assassin''s Creed (tom 5)
Wydawnictwo: Insignis
Assassin's Creed: Forsaken
Sarah

Jestem doskonałym szermierzem. I nieobce jest mi zadawanie śmierci. Nie czerpię z niego przyjemności. Mam do tego po prostu wrodzoną łatwość. Londyn, rok 1735. Haythama Kenwaya szkolono w posługiwaniu się mieczem, odkąd tylko był w stanie go unieść. Kiedy jego rodzinny dom zostaje zaatakowany, a uzbrojeni napastnicy mordują mu ojca i uprowadzają siostrę, Haytham broni go w jedyny znany mu...

Londyn, rok 1735. Haythama Kenwaya szkolono w posługiwaniu się mieczem, odkąd tylko był w stanie go unieść. Kiedy jego rodzinny dom zostaje zaatakowany, a uzbrojeni napastnicy mordują mu ojca i uprowadzają siostrę, Haytham broni go w jedyny znany mu sposób: zabija.

Straciwszy rodzinę trafia pod opiekę tajemniczego nauczyciela, który szkoli go na śmiertelnie groźnego zabójcę. Pałający żądzą zemsty Haytham rusza szukać winnych, nie ufając nikomu i kwestionując wszystko, co dotąd mu wpojono.

Pośród spisków i zdrad zostaje wciągnięty w odwieczne zmagania między Asasynami i Templariuszami.

źródło opisu: http://zakon-ac.info/newsy-n-989-Powiesc-Assassins...(?)

źródło okładki: http://zakon-ac.info/newsy-n-1063-Ksiazka-Assassin...»

Karaye | 2019-05-10

Zdecydowanie mój faworyt. O ile ta część gry nie jest moja ulubioną, to książka zdecydowanie jest n1. Uwielbiam Haythama a czytanie o tym, jak wyglądało jego życie, było cudowne.

Leszek | 2018-09-28

Bardzo fajne uzupełnienie serii gier. Czyta się miło i przyjemnie. Lektura obowiązkowa dla fanów serii i nie tylko.

xGreku12 | 2018-08-11
Przeczytana: 26 lipca 2018

Srednio mi przypadła do gustu ale możliwe, że powodem jest przeczytanie jej przed Czarną Banderą.

conti01 | 2018-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2018

Mocno naciągane 7, ale jestem fanem tej serii więc... jak ktoś lubi gry niech czyta, reszta niech odpuści.

Przemysław Szlacheta | 2018-04-06

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Uzupełnienie po przez pamiętniki ojca Connor'a fabuły z gry. Można poznać historię z innego punktu widzenia.

Edward Dragonson | 2018-01-12

W końcu autor zamiast przenieść grę na książkę napisał coś nowego co wnosi bardzo dużo do świata AC. Książka napisana jest jako dziennik Haytama Kenway'a który ukazuje nam jego losy od czasów młodości do końca jego życia. Dowiadujemy się jak został templariuszem i czym się zajmował nim rozpoczęła się akcja gry AC3. Naprawdę dobrze napisana historia, którą powinien się zainteresować każdy fan serii.

Jan | 2018-01-06

Jest to ewidentnie seria dla fanów gry a ja jestem fanem dlatego daje 7 gwiazdek chociaż nie należą się tej książce!!!

Marcin | 2018-01-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 02 stycznia 2018

Spodziewałem się czegoś innego, nie znaczy to jednak że się zawiodłem. Książka odbiega od scenariusza gry. Opsana jest z perspektywy templariusza Haythama, mistrza zakonu syna asasyna. Ciekawe przygody, pełno akcji i jak zwykle nie brakuje scen walki.

Książka na podstawie mojej ukochanej części z serii Assassin's Creed. Historia indiańskiego chłopca, który wyrasta na zabójcę Templariuszy niesamowicie mi się podoba. A nad książką i uśmiechałam się i płakałam. Polecam fanom, i nie tylko.

Simona | 2017-08-02
Przeczytana: 01 sierpnia 2017

Już po przeczytaniu pierwszych stron, książka wciąga czytelnika. Przeplatanie teraźniejszości, przyszłości i przeszłości jest ciekawym zabiegiem, który intryguje. Przedstawione jest kilka motywów, które można spokojnie przełożyć na życie każdego z nas. Czy nasze życie jest z góry zaplanowane? Nawet jak zboczymy z wyznaczonej ścieżki i tak zostaniemy tym kim mieliśmy być? Opisana historia odpowiada, że owszem. Wątki historyczne, sposób na zemstę, manipulacja uczuciami, czy sam fakt jak zatajenie prawdy może wpłynąć na przebieg sytuacji... Te i wiele innych zabiegów oferuje nam ta książka.

Osobiście jestem pozytywnie zaskoczona, gdyż na co dzień nie czytam takich książek. Godna polecenia i na pewno sięgnę po kolejne tomy :)

Pozdrawiam ~