Legendarne postacie futbolu

Retratos Legendarios del Futbol
978-83-7844-128-1
piłka nożna, wspomnienia
sport

Pasja, wspomnienia, wierność barwom... Spośród wielu dyscyplin sportu jedynie piłka nożna może wznieść się na wyżyny zastrzeżone dla literatury i filmu. Każdy kibic piłkarski potrafi wymienić jednym tchem ulubionych i podziwianych piłkarzy: pionierów z początku XX wieku – Rene Vignala i Giacinto Faccettiego, królów – Raymonda Kopę i Franza Beckenbauera, obrońców – Mariusa Tresora i Fabiena Bartheza, pitbulli – Franka Rijkaarda i Lothara Matthausa, strzelców wyborowych – Justo Fontaine'a i Marco Van Bastena, buntowników – Georgre'a Besta i Zbigniewa Bońka, architektów gry – Wolfganga Overatha i Ruuda Gullita, no i oczywiście wirtuozów – Ferenca Puskasa, Alfredo Di Stefano, Pele, Johana Cruyffa, Michela Platiniego, Diego Maradonę, Erica Cantonę i Zinedine Zidane. Ten album jest skromnym hołdem złożonym gigantom piłki nożnej.

źródło opisu: Wydawnictwo Olesiejuk, 2012

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl

Paweł | 2017-03-02

Wielka księga, jak stare dobre encyklopedie PWN, przyciąga czytelników spragnionych dowiedzieć się więcej o historii ulubionego sportu, a tym samym o legendarnych piłkarzach.
Duży format, dużo stron, w sam raz na prezent dla mniejszego i większego pasjonata.

Viaar | 2017-01-16
Na półkach: Przeczytane, Sport

Bardzo fajny album, w którym opisy i piękne zdjęcia tworzą niepowtarzalną całość. Autor przedstawia zawodników znanych, jak i tych, o których się nie wspomina. Jeśli dorwiecie go w rozsądnej cenie - warto kupić :)

Jvlivs88 | 2017-10-04
Na półkach: Posiadane, Przeczytane

Historie życia piłkarzy, ciekawe fakty i fantastyczne zdjęcia. Jednak brak mi treści - więcej danych, mało też zdjęć, choć są w dużej rozdzielczości to mogło być ich 'wincyj'. Samą książkę polecam dla młodych fanów, przyszłych wymiataczy boiskowych... No i dla starych kibicowskich wyjadaczy, jak myślałem, że Mnie nie zaskoczy książka... To się zdziwiłem.

woytass89 | 2015-11-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Sportowe

Ciekawa pozycja, zaprezentowane wielkie gwiazdy na przestrzeni wielu pokoleń kibiców. Szkoda, że za parę lat nie będzie aktualna :/
Pozycja godna polecenia dla każdego fana footballu.

kogam | 2013-08-21
Przeczytana: 10 grudnia 2012

bardzo ciekawe przedstawienie legend w historii futbolu ciekawe zdjęcia rewelacyjny opis.

Dominik | 2017-04-15
sober | 2016-02-21