Boży ludzie. Podróż po kres Europy

Wydawnictwo: Bosz
978-83-7576-104-7
albumy
animka227

Monika Bułaj to niezależna fotograficzka, pisarka i autorka filmów dokumentalnych. Bada duchowe kresy Azji, Afryki, Ameryki Łacińskiej i Europy Wschodniej: rytuały, pielgrzymki, tańce, kult zmarłych, obrzędy opętania. Mieszka w Trieście. „Boży ludzie”, jej pierwsza polska książka, to efekt 20 lat podróży tropem mniejszości religijnych i grup etnicznych, m.in. Tatarów, Romów, Łemków, Hucułów,...

„Boży ludzie”, jej pierwsza polska książka, to efekt 20 lat podróży tropem mniejszości religijnych i grup etnicznych, m.in. Tatarów, Romów, Łemków, Hucułów, Bojków, mniejszości starocerkiewnej, mołokanów i prygunów, Karaimów i chasydów. Autorka pisze „o ziemiach niczyich, zawieszonych między światłem i ciemnością, o monoteizmie i zabobonach, o Wschodzie i Zachodzie” (Paolo Rumiz).

źródło opisu: mapy.net.pl

źródło okładki: mapy.net.pl

niekudłaty | 2013-06-15

Czytam i strasznie się przy tym męczę. Język zbyt poetycki, nawet lekko przesadzony. Z bardzo dobrego pomysłu na książkę, wyszedł dość przeciętny album. Ogromny plus za szatę graficzną. Pozostaje mi nadzieja , że się "rozkręci"

uczimoo | 2013-05-06
Przeczytana: 2011 rok