Od Giotta do Van Gogha. O Wielkich Artystach dla Dzieci

978-83-7576-050-7
album, sztuka, van Gogh, malarstwo
albumy
animka227

Fascynujące opowieści o życiu i twórczości dwudziestu najwybitniejszych europejskich malarzy od Giotta do Van Gogha, przygotowane specjalnie dla młodego czytelnika. Dzięki świetnie poprowadzonej narracji postaci artystów i ich działa dosłownie ożywają na kartach książki, a sztuka odkrywa swoje tajemnice. Liczne barwne ilustracje (120 reprodukcji) pozwalają na pełny kontakt z arcydziełami malarstwa. Książka ta może stać pierwszym spotkaniem ze sztuką przez wielkie S, a jej lekturę ułatwia przystępny styl, ciekawy projekt graficzny, lubiane przez dzieci różnorodne wyróżnienia w tekście. Jedna z ramek - Zadanie dla Ciebie - zachęca do samodzielnych prób malarskich, inna zaprasza na strony internetowe poświęcone poszczególnym artystom. Poziom merytoryczny, bogactwo informacji i reprodukcji oraz precyzyjne dostosowanie książki do potrzeb młodego czytelnika sprawiają, że pozycja ta jest jedyną tego rodzaju na polskim rynku książki. Polska wersja językowa.

źródło opisu: www.matras.pl

źródło okładki: opinie.ciekaweksiazki.waw.pl

Reni | 2013-12-09
Przeczytana: 2010 rok

Siostra czytała mi jak byłam mała. Bardzo fajnie ukazuje w skrócie życie artystów, poza tym jest wiele, oczywiście, obrazów, ciekawostek, zadań do wykonania. Polecam dzieciom! :)

Syl_wina | 2017-04-21
Mamobab | 2016-05-11