Zgłosuj na książki roku 2017

Dwory i pałace wiejskie w Małopolsce i na Podkarpaciu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "1 (2012)". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
10 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7510-597-1
albumy
animka227

Po Dworach i pałacach wiejskich w Wielkopolsce oraz Dworach i pałacach wiejskich na Mazowszu oddajemy do Państwa rąk trzeci tom cieszącej się popularnością serii poświęconej ziemiańskim siedzibom i ich właścicielom. Jest to ekscytująca podróż do 543 obiektów w 527 miejscowościach południowo-wschodniej Polski (w granicach województw małopolskiego i podkarpackiego). Książka Dwory i pałace...

Książka Dwory i pałace wiejskie w Małopolsce i na Podkarpaciu to istotne osiągnięcie badawcze i popularyzatorskie oparte na solidnym warsztacie naukowca, historyka i historyka sztuki, zawierające szereg szczegółowych, kompetentnie zaprezentowanych danych na temat setek dworów i pałaców.
prof. Bogusław Krasnowolski

Fascynująca i bardzo potrzebna lektura, która z perspektywy XXI wieku przypomina historie oraz bohaterów tego regionu, tych, co go budowali, jemu służyli, dla niego żyli i umierali.
Jerzy Czartoryski

Piotr Libicki (ur. 1973), historyk sztuki, członek Stowarzyszenia Historyków Sztuki, autor i współautor przewodników i książek, w tym Spacerownika Wielkopolskiego (Agora 2011), Dworów i pałaców wiejskich na Mazowszu (REBIS 2009), Dworów i pałaców wiejskich w Wielkopolsce (REBIS 2003). W latach 1999-2009 współpracownik Telewizji Polskiej w Poznaniu, autor i współautor ponad 100 programów krajoznawczych, filmowych reportaży historycznych oraz artykułów prasowych. Ekspert Instytutu Sobieskiego w Warszawie.

źródło opisu: www.matras.pl

źródło okładki: www.matras.pl

anika | 2014-10-14

Niezwykła publikacja stała się moją własnością – „Dwory i pałace wiejskie w Małopolsce i na Podkarpaciu” Piotra Libickiego. Jest to swego rodzaju książka – przewodnik po ponad pięciuset dworach i pałacach Polski południowo – wschodniej. W opracowaniu ujęto też kilka zamków, będących ośrodkami większych majątków oraz bram, oficyn czy lamusów,w sytuacji, gdy nie zachowały się same rezydencje. Wszystkie te obiekty mają wartość artystyczną i historyczną. Część opisywanych dworów pozostaje obecnie w kompletnej ruinie i niestety ginie na naszych oczach.

Oprócz opisu budynku, jego historii, autor krótko omawia też historię wsi, na której dany obiekt się znajduje oraz dodaje króciutką informację o tym w jakim dany dwór stanie jest obecnie i czy jest dostępny.

Dla mnie osobiście książka ta jest nie lada gratką, bowiem od jakiegoś czasu zwiedzam już zamki, dwory i pałace w mojej okolicy, szukam też informacji na ich temat i przyznać muszę, że znalazłam w książce kilka ciekawostek, o...

Patios | 2015-07-08
Monthion | 2017-06-14