Przekaz jedzenia czyli Co nas odżywia?

Tłumaczenie: Anna Sztajer
Wydawnictwo: Virgo
Botschaft der Nahrung : mit einem Interview
978-83-923879-4-7
zdrowie, medycyna
LilianMuse

W jaki sposób konsument, kierujący się apetytem i wybierający pewien artykuł spożywczy, może stwierdzić, czy rzeczywiście połączenie idei apetytu z upodobaniem, które odczuwa podczas konsumpcji, jest zgodne z “obietnicami” danego produktu? “Jakość żywności można rozumieć tylko przez pryzmat jej działania na pole promieniowania naszego organizmu. Wysoka jakość oznacza, że przyjmowanie pokarmu...

“Jakość żywności można rozumieć tylko przez pryzmat jej działania na pole promieniowania naszego organizmu. Wysoka jakość oznacza, że przyjmowanie pokarmu poprawia porządek w organizmie, niska jakość prowadzi do “dysonansów”. TO JEST PRZEKAZ JEDZENIA. Ale co oznaczają pojęcia “porządek”, “dysonans” i w jaki sposób możemy jeszcze lepiej uzasadnić ten punkt widzenia?

Czy znasz takie stany, gdy czujesz, że pomimo, iż przed chwilą skończyłeś posiłek, twój organizm czegoś jeszcze potrzebuje? czy znasz to uczucie,
że byś coś zjadł, ale nie wiesz, co konkretnie – gdy „coś za tobą chodzi”?

A może nieobce jest ci to uczucie, gdy głodny otwierasz lodówkę pełną jedzenia – i nie masz ochoty na nic, co się w niej znajduje?

Czy czujesz różnicę, gdy jesz jajko od kury wolno-wybiegowej i jajko od kury z chowu klatkowego?
Czy w ogóle zwracasz na to uwagę?!

Niemiecki naukowiec w dziedzinie biofizyki, Fritz-Albert Popp swoimi badaniami udowadnia, że tym, co odżywia każdą żywą istotę jest światło słoneczne – bez niego nie może istnieć życie. Pokarm dobrej jakości ma natomiast zdolność do kumulowania światła, a zatem nie tylko dostarcza on organizmowi kalorii, ale również rzeczywiście go ODŻYWIA – przekazuje organizmowi pozytywną INFORMACJĘ, niesie PRZEKAZ, który umożliwia organizmowi człowieka prawidłowe, harmonijne funkcjonowanie. Przeciwnie – jedzenie pełne sztucznych wypełniaczy lub powstające w nieprawidłowy sposób dostarczy jedynie kalorii, ale nie będzie w stanie wzmocnić człowieka, wpłynąć na jego zdrowie i dobre samopoczucie. Nie będzie ODŻYWCZE.

Książka Poppa – “Przekaz jedzenia – czyli co nas odżywia?” prezentuje zarówno wyniki badań naukowych, jak i ich zastosowanie w praktyce.
Czytelnik znajdzie w książce rozdziały dotyczące wyników badań na konkretnych produktach (jaja z chowu wolnowybiegowego i ściółkowego, herbaty, pomidory itp.)

źródło opisu: http://www.virgobooks.pl

źródło okładki: http://www.virgobooks.pl/media/products/fe519459c1...»