Psychiatria

Tłumaczenie: Marian Leon Kalinowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Szerokie Horyzonty". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Psychiatry. A very short introduction
978-83-7489-390-9
choroby, psychiczne, psychiatra,
popularnonaukowa
Pistacia

Dlaczego psychiatria przeraża i fascynuje? Jak rozpoznawać poważne zaburzenia? Czy każda choroba psychiczna wymaga hospitalizacji? Jak wyglądały początki psychiatrii? Jakie prawa mają osoby chore umysłowo? Psychiatria jest częścią naszego życia – co czwarta osoba w którymś momencie będzie potrzebowała konsultacji psychiatry. Niniejsza książka to doskonałe wprowadzenie do tej dziedziny. Autor...

Dlaczego psychiatria przeraża i fascynuje?
Jak rozpoznawać poważne zaburzenia?
Czy każda choroba psychiczna wymaga hospitalizacji?
Jak wyglądały początki psychiatrii?
Jakie prawa mają osoby chore umysłowo?

Psychiatria jest częścią naszego życia – co czwarta osoba w którymś momencie będzie potrzebowała konsultacji psychiatry. Niniejsza książka to doskonałe wprowadzenie do tej dziedziny. Autor prezentuje jej początki i rozwój na przestrzeni dziejów, najważniejszych przedstawicieli i współczesne dokonania. Omawia też najczęstsze choroby psychiczne i ich przyczyny.

źródło opisu: www.gwp.pl

źródło okładki: www.gwp.pl

dintah | 2014-10-16

krótko i na temat.
przystępnie ukazana historia psychiatrii łącznie z krytyką

anu | 2013-11-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, //2013
Przeczytana: 21 listopada 2013

Dobry, pisany przystępnym językiem, dalekim od naukowego żargonu, wstęp do psychiatrii. Autor namnaża w czytelniku pokłady ciekawości, które ciągną go dalej, ku kolejnym lekturom z kanonu tej specjalizacji.