Mastering anger and aggression. The Brazelton way
wychowanie, rozwój, dziecko, edukacja
Pistacia

Czy Twoje dziecko ma napady złości, zwłaszcza w miejscach publicznych? Czy maluch często bije, gryzie lub szczypie inne dzieci? Czy nie potrafisz dać sobie z tym rady? w takim razie ta książka jest właśnie dla Ciebie! Dzięki temu poradnikowi rodzice dowiedzą się, jakie są przyczyny napadów złości i gniewu u dziecka oraz możliwości radzenia sobie z nimi. Autorzy wnikliwie omawiają proces...

Czy Twoje dziecko ma napady złości, zwłaszcza w miejscach publicznych?
Czy maluch często bije, gryzie lub szczypie inne dzieci?
Czy nie potrafisz dać sobie z tym rady?
w takim razie ta książka jest właśnie dla Ciebie!

Dzięki temu poradnikowi rodzice dowiedzą się, jakie są przyczyny napadów złości i gniewu u dziecka oraz możliwości radzenia sobie z nimi. Autorzy wnikliwie omawiają proces pojawiania i uzewnętrzniania się złości – już od momentu narodzin. Przekonują przy tym, by nie traktować złości i gniewu jako emocji negatywnych, lecz spojrzeć na nie z szerszej perspektywy, przede wszystkim zawsze starając się poznać ich prawdziwe powody. A może ich być dużo: niezaspokojone potrzeby, pojawienie się młodszego rodzeństwa, zła atmosfera między rodzicami, napięcia w grupie rówieśniczej, opóźnienie dziecka w jakimś aspekcie rozwojowym bądź po prostu frustracja związana z kolejnym skokiem rozwojowym, czyli niezbędnym postępem w rozwoju. Aby pomóc dziecku uporać się z gniewem i znaleźć skuteczne sposoby na rozładowanie agresji, rodzice muszą najpierw zrozumieć, jaką funkcję pełnią owe emocje i jakie mogą być ich przyczyny.

źródło opisu: www.gwp.pl

źródło okładki: www.gwp.pl