Wędrując po niebie z Janem Heweliuszem

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Trylogia Gdańska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muchomor
jagarkar

Pierwsza część Trylogii Gdańskiej. Biografia słynnego astronoma Jana Heweliusza - znakomity przewodnik po niebie dla dzieci od lat 9.

Biografia słynnego astronoma Jana Heweliusza - znakomity przewodnik po niebie dla dzieci od lat 9. Napisana przez Annę Czerwińską - Rydel, zilustrowana przez Agatę Dudek. Uhonorowana nagrodą polskiej sekcji IBBY 2011 w kategorii ilustracji!

źródło opisu: Wydawnictwo Muchomor, 2011

źródło okładki: http://www.muchomor.pl/Wedrujac-po-niebie-z-Janem-Heweliuszem

Evik | 2014-09-03
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 03 września 2014

Biografia Jana Heweliusza w zarysie przeznaczona dla młodych czytelników. Mimo to - nie żałuję, ze po nią sięgnęłam. Niewiele wiedziałam o znanym, polskim uczonym. Oprócz astronomii zajmował się jeszcze browarnictwem.
W jego życiu nie brakowało dramatycznych wydarzeń - śmierć pierwszej żony, syna czy pożar obserwatorium.
Jest trochę danych na temat kosmosu, planet w naszym Układzie Słonecznym.Są i polscy królowie, którzy odegrali rolę w życiu Jana Heweliusza.
Wiecie co to jest Kapella? Tę informację można znaleźć w książce.
Najmniej podobały mi się niektóre ilustracje w książce, ale lekturę oceniam pozytywnie.

Amara_Nomad | 2013-09-20
Przeczytana: 03 lutego 2013

Lat 9 skończyłam już niestety sporo czasu temu.

A mimo to z wielką lubością oderwałam się od "dorosłych", "ciężkich" książek i sięgnęłam po "Heweliusza...".
Sięgnęłam - przyznaję - bo akurat "nawinął się" pod ręce, poświęciłam dwa wieczory przed zaśnięciem, kiedy na nic "dorosłego" nie ma się już siły. I nie żałuję.

Taką książkę z chęcią dałabym swoim przyszłym dzieciom. Forma "bajkowa", a przecież historia prawdziwa.
Myślę, że większość "zwykłych śmiertelników", nawet rodowitych Gdańszczan, nie zna dokładnie życiorysu Heweliusza. Ta książeczka daje więc nam dwie okazje : możemy poznać ten życiorys w formie opowiadania, i możemy się cofnąć do czasów bajek z dzieciństwa. Książek niosących w swej formie tylko dobre emocje, a jeśli nawet smutne, to tak, aby ukazać ich głębszy sens.

Czasem chciałoby się mieć znowu 9 lat. A nawet jeśli się nie ma, to warto czasem sobie wyobrazić, że się ma :)

Choćby po to, żeby "bezkarnie" przeczytać sobie taką książkę :)

Cicho-sza | 2017-04-23
Syl_wina | 2017-04-21