Zgłosuj na książki roku 2017

Jak obserwować komety

International Halley Watch Amateur Obserwers' Manual for Scientific Comet Studies
komety, kometa Halleya

Poradnik napisany dla miłośników astronomii zorganizowanych w Międzynarodową Amatorską Sieć Obserwatorów Komety Halleya. Spis treści: Od tłumaczy 1. Wstęp 2. Amatorska Sieć Obserwacyjna 3. Astronomia komet 4. Wstęp do obserwacji komet 5. Obserwacje wizualne 6. Fotografia 7. Astrometria 8. Obserwacje spektroskopowe 9. Fotometria Fotoelektryczna 10. Obserwacje meteorów 11. Formularze...

Spis treści:

8. Obserwacje spektroskopowe
9. Fotometria Fotoelektryczna
10. Obserwacje meteorów
11. Formularze raportów
12. Ważniejsze informacje o Komecie Halleya wybrane z "The Comet Halley Handbook" Donalda H. Yeomansa
13. Droga Komety Halleya po niebie, 1985-1986
14. Gwiazdy porównania i gwiazdy kalibracyjne