Zmarli mówią. Autobiografia jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Zmarli mówią". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Polskapresse
9788360203224
literatura faktu
Rose

Druga część autobiografii jasnowidza "Zmarli mówią". Krzysztof Jackowski żywym i emocjonalnym językiem opisuje swoje osiągnięcia. Każde z nich w sposób metodyczny i skrupulatny poddaje analizie i co najważniejsze poświadcza dokumentami - są wśród nich nie tylko podziękowania od osób prywatnych, ale przede wszystkim potwierdzenia od funkcjonariuszy policji. To niezwykłe połączenia literatury...

To niezwykłe połączenia literatury faktu, traktatu filozoficznego z rozprawą naukową. Nikt nie pozostanie obojętny wobec tej publikacji.
Tych, którzy wierzą w niesamowite zdolności Jackowskiego, usatysfakcjonują zebrane przez niego dowody. Ci, którzy są sceptykami, będą musieli na nowo przemyśleć swoje wątpliwości.

źródło opisu: Polskapresse, 2012

źródło okładki: http://www.polskapresse.pl/

Ladydi1309 | 2018-10-15
Przeczytana: 13 października 2018

Po zapoznaniu się z obydwoma tomami autobiografii muszę przyznać, że jestem pod wielkim wrażeniem!!
Pan Jackowski od zawsze wydawał mi się osobą tajemniczą, ceniącą swoją samotność, czasami wręcz wzbudzającą we mnie nieuzasadniony niepokój. Dzięki tej książce udało mi się lepiej zrozumieć jego osobowość i otoczenie w którym żyje.
Uważam że pomimo braku wyższego wykształcenia jest on osobą posiadającą bardzo dużą wiedzę, można rzec uniwersytecką. Faktem jest iż z prawdami głoszonymi przez instytucje katolickie nie do końca się zgadza, mimo to tkwi w nim wielka wiara i to jest jego prawdziwe bogactwo.
W opinii wielu ludzi w tym również wspomnianych instytucji katolickich uznawany jest za osobę niewiarygodną wręcz posiadającą kontakty z samym diabłem. Jednak czy można potępiać człowieka, gdy swymi działaniami - choć trudnymi do zrozumienia - czyni dobro?
Niepodważalnym faktem jest to, iż za pomocą swego daru Pan Jackowski odnalazł wiele dotąd nieodnalezionych ciał. Mimo licznych...

Doris0809 | 2017-12-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 12 lutego 2017

Nie polecam tej książki. Udowodniła mi, że pan Jackowski faktycznie korzysta z jakichś mocy. Szkoda, że sam nie wie z jakich. Ja po przeczytaniu książki mimo, że wtedy mi się bardzo podobała zaczęłam mieć dziwne lęki, bałam się ciemności, zaczęłam ciągle chorować. Skończyło się kiedy przestałam słuchać i czytać pana Jackowskiego. Nie dziwię się, że pan Jackowski mówi, że ma ciągle depresję, a w książce opisuje, że coś go straszyło w hotelu. I nie dziwię się już jaką postawę ma kościół do tego.

PkpPr | 2017-07-14

Kolejna część przerażającej książki o życiu, śmierci i życiu po życiu. Lektura tej pozycji przeprowadziła mnie przez szereg skrajnie negatywnych emocji w których na prowadzenie wysuwał się strach. Pan Jackowski w bezpośredni sposób otwiera czytelnikowi oczy i ukazuje mu świat, którego nie widać, ale który istnieje. Większość ludzi ma nadzieję na życie po życiu i kontynuację doczesności. Po przeczytaniu tej książki mogą poczuć pewność, że ich pragnienia w jakiś sposób się spełnią. Ja jednak odczuwam jeszcze większy strach, ponieważ niemożliwym dla mnie jest zaakceptowanie wizji wieczności. Od dawna żadna książka nie wzbudziła we mnie tak żywych emocji. Ważnym jest także myśl o otaczającym nas świecie i o śmierci jaka go spowija. O tym, ile morderstw i okrutnych ludzi żyje obok, o tym, ile tragedii rozgrywa się każdego dnia.

| 2016-01-13

Super

Muminka | 2014-04-09
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 09 kwietnia 2014

Intrygujące wyznania jednego z bardziej znanych polskich jasnowidzów. Przytacza kilkadziesiąt przypadków ze swojej kariery, współpracę z polskim wydziałem śledczym w licznych zaginięciach, a nawet historię w]swojej pomocy policji japońskiej. Wydaje się, że w jego przypadku sprawdza się powiedzenie, że nikt nie jest prorokiem we własnym kraju. Mimo wielu sukcesów, był często atakowany przez postronne osoby, oskarżano go o szamanizm, uprawianie czarów, bezduszność względem rodzin ofiar, szkalowano jego dobre imię. Na osłodę załącza listy gratulacyjne od polskiej policji i samych zainteresowanych. Ryzykuje postawienie tezy, że choć większość osób, które namierza, nie żyje, jednak świadczy to o tym, że ludzka świadomość istnieje i po śmierci, że jest w stanie przekazać mu ważne informacje i pomóc w wyjaśnieniu okoliczności swojego zgonu (!).
Lektura tych zapisków uczy pokory wobec niesłychanego talentu Jackowskiego. Wspierał także fundację Itakę, choć odżegnywała się ona od...

Justyna_78 | 2013-10-30
Przeczytana: 28 października 2013

Obie części zatytułowane "Zmarli mówią" robią wrażenie. Z okładki książki można przeczytać takie zdanie: "Nikt nie pozostanie obojętny wobec tej publikacji", niewiem jak inni, ja nie pozostałam.
Jeśli chodzi o jasnowidzenie to coś tam słyszałam, widziałam jakieś programy na ID Investigation, ale nigdy nie zgłębiałam temetu. O publikacjach usłyszałam w jednym z programów tvn i postanowiłam pokusić się o lekturę.
Publikacje są o tyle bardzo ciekawe, że wszyscy scepytcy, tacy jak ja, zobaczą mnóstwo dowodów na to, że NAPRAWDĘ istnieją osoby z darem jasnowidzenia takie jak Pan Krzysztof Jackowski, nadal jednak pozostaje pytanie bez odpowiedzi jak to się dzieje. Naukowcy nie są w stanie tego wyjaśnić a co gorsze podobno nie próbują i skupiają się tylko na odpowiedzi na pytanie "w jaki sposób nas oszukał".
Można doszukiwać się spekulacji, ja też taki błąd popełniałam mając jednynie szczątkowe informacje na temat działalności jasnowidzów, np. w przypadku odnalezienia zwłok, że być...

Gracjan | 2013-10-30
Przeczytana: 01 kwietnia 2013

Sporo miesięcy minęło od kiedy skończyłem czytać książkę Jackowskiego.
Fakt jednak, że wystukuję te słowa, mimo iż minęło tyle czasu, zaświadcza w jakiś sposób, że zapoznanie się z tym tekstem było dla mnie ważne. Oba tomy pochłania się bardzo szybko: prosty język, przystępna czcionka, w tekście poutykano sporo zdjęć i pisemnych podziękowań – to wszystko wpływa na stosunkowo krótki czas lektury (dlatego sam pomysł dzielenia tego na dwie części jest czysto marketingowy).
Uczciwie trzeba powiedzieć sobie już na wstępie jedno: książka nie jest dobrze napisana, warsztat językowy pozostawia wiele do życzenia, sama chaotyczność jeśli idzie o chronologię to zabieg dyskusyjny, niemniej mimo oczywistych błędów nie wpływa to na trudność zrozumienia myśli autora. I na tym przy czytaniu trzeba się skupić, na tych myślach, refleksjach – na resztę przymknąć zaś oko.
Może właśnie przez ten język, przez priorytety Jackowskiego (tj. sprawy które porusza i to jak je porusza) – ugruntowuje on swój...

WojteK | 2013-09-14

Bardzo dobra książka. Pomyślmy o tej książce jak o opowieści człowieka, który przeżył bardzo wiele i ma do dużo do opowiedzenia. Z tego powodu osoby sceptyczne co do jego działalności mogą przeczytać tę książkę. Znajdziemy dużo ciekawych zdarzeń z życia pana Krzysztofa, dużo przemyśleń i refleksji. Polecam tę niezłą lekturę jeżeli chcemy oderwać się od poważnej literatury, a nie chcemy czytać chłamu albo "enty" raz tej samej książki. Naprawdę warto!

Rose | 2012-12-09
Przeczytana: 08 grudnia 2012

Powiedzieć można , że książka wznosi się na wyżyny swego gatunku !
Po jej przeczytaniu wiele myślałam . Książka zmusza do refleksji . Dzięki niej zmieniłam trochę zdanie na temat swojej własnej duszy . Zawsze wątpiłam , że ją posiadam chociaż zjawiska paranormalne nie były mi obce . W każdym bądź razie nabrałam więcej wiary !
Teraz mógłby Pan , Panie Krzysztofie sobie tak pomyśleć :
~ Krzychu , no brawo , wykonałeś kawał bardzo dobrej roboty , możesz być z siebie dumny !
A tak na marginesie Panie Jackowski , wie Pan , że jest niesamowicie inteligentnym i wspaniałym człowiekiem . :)
Ciekawa jestem czy w mojej egzystencji , pisane jest uścisną Pańską dłoń i tym , jakże zwyczajnym choć szczerym gestem okazać wielki szacunek i podziw ? :)
Zaczęłam czytać autobiografię od Tomu 2 , tak jak mi polecono i cieszę się , że jeszcze przede mną Tom 1 ! A może wkrótce ukarze się i Tom 3 ? Kto wie co Pan Jackowski wymyśli :) Z wielką chęcią mogłabym czytać tego autora książki nawet i do Tomu...