Tosia i karteczka

Wydawnictwo: Muchomor
978-838977446-0
jagarkar

Książka o dziewczynce, która lubi rysować i karteczce, która lubi marzyć. "Kto by pomyślał, że jedna mała karteczka może dostarczyć tylu tematów do rozmowy z dzieckiem. Od tego , skąd się bierze papier toaletowy, do ambicji. Serdecznie polecamy!" Joanna Brodzik i Paweł Wilczak Kształtowanie w dzieciach postaw ekologicznych można rozpocząć od wykładu, ale nie liczmy na to, że kilkulatek dużo...

Książka o dziewczynce, która lubi rysować i karteczce, która lubi marzyć.

Kształtowanie w dzieciach postaw ekologicznych można rozpocząć od wykładu, ale nie liczmy na to, że kilkulatek dużo z niego wyniesie. Jeśli jednak sięgniemy po tę książkę, sukces gwarantowany. Bo cóż lepiej trafia do dziecka niż przedstawiona w prostych, zrozumiałych słowach i niecodziennych, przykuwających wzrok obrazach opowieść o tym, co każdemu czasem się zdarza?

Autorka i ilustratorka w jednej osobie z wielką subtelnością przekazuje przesłanie - nie strofuje, nie wytyka błędów. Podsuwa rozwiązanie, które może być początkiem świetnej zabawy.

źródło opisu: Wydawnictwo Muchomor, 2011

źródło okładki: http://www.muchomor.pl/tosia-i-karteczka