Przyroda. Wybrane zagadnienia

Wydawnictwo: Psychoskok
978-83-6354-820-9
Aneta

Człowiek od zawsze zainteresowany był i będzie niezwykłą różnorodnością świata przyrody. Podobnie jak ludzie dawniej tak i dziś z wielkim zaciekawieniem patrzymy w gwiazdy i podziwiamy niebo. Zachwycamy się jego pięknem i zastanawiamy nad jego nieskończonością. Wielu z nas intryguje „spadająca gwiazda”. Korzystamy z naszej przyrody jeśli to tylko możliwe np. korzystamy z leczniczego mikroklimatu, wód mineralnych, leczniczych właściwości błota czy gorących źródeł. Jakie znaczenia ma nasza przyroda? Co ona oznacza? Na te i wiele innych równie intrygujących pytań odpowiedzi udzielić podjął się Bogdan Kluczyński i Iwona Jaszczuk w swoim ebooku „Przyroda. Wybrane zagadnienia”.

W 8 rozdziałach zawarł najważniejsze wiadomości ze świata przyrody roślin, zwierząt a także Wszechświata. Możemy w nim przeczytać o światowym rolnictwie (użytkowanie ziemi, pochodzenie roślin uprawnych i ochrona ich zasobów genowych), ciekawostkach ze świata zwierząt (dzieje oswajania i udomawiania zwierząt wraz z kalendarium, zwierzęta w służbie nauki czy postępu), największych roślinach lądowych, jakim niewątpliwie są drzewa (świadkowie odległej historii, kształty wizytówką drzew) oraz o szczególnych cechach i właściwościach roślin i grzybów (rośliny przeciwnowotworowe, toksyczność w świecie roślin). Ponadto ebook zawiera cenne informacje na temat środowiska przyrodniczego Polski (idea korytarzy ekologicznych, skomplikowany charakter naszego klimatu) czy zagadnień dotyczących Ziemi (zmienna natura planety, klimat) czy Wszechświata (Wielkie struktury, wielki wybuch i początkowe fazy rozwoju, ewolucja i przewidywany okres)
Książka szczególnie przydatna dla osób, których fascynuje przyroda i ekologia a także doskonałe źródło wiedzy dla uczniów i studentów kierunków przyrodniczych. Ebook już ukazał się na rynku wydawniczym.

źródło opisu: http://www.ebooki123.pl/przyroda-wybrane-zagadnienia_p28

źródło okładki: http://www.ebooki123.pl/przyroda-wybrane-zagadnienia_p28