B@jki

Wydawnictwo: BIS
Darmowe dodatki Edytuj książkę
978-83-7551-277-9
Nikodem

Takich bajek jeszcze nie czytaliście! Zabawne, przewrotne, nieco zwariowane i bardzo nowoczesne – bajki dla dzieciaków XXI wieku. Tutaj Smok Wawelski ma swój telefon komórkowy, a dziewczynka w zielonym kapturku pomaga sklerotycznemu i niedowidzącemu wilkowi. Złota rybka wspólnie ze stanowiącym przynętę robakiem wyprowadzają wędkarza w pole, a Baba Jaga, wspomagana przez Jaśka i Małgosię, robi...

Takich bajek jeszcze nie czytaliście!
Zabawne, przewrotne, nieco zwariowane i bardzo nowoczesne – bajki dla dzieciaków XXI wieku. Tutaj Smok Wawelski ma swój telefon komórkowy, a dziewczynka w zielonym kapturku pomaga sklerotycznemu i niedowidzącemu wilkowi. Złota rybka wspólnie ze stanowiącym przynętę robakiem wyprowadzają wędkarza w pole, a Baba Jaga, wspomagana przez Jaśka i Małgosię, robi karierę jako rapująca Baba Dżaga.
Dobra zabawa i dużo śmiechu gwarantowane!

lizzy11 | 2017-09-24
Przeczytana: 24 września 2017

Tradycyjne bajki w nowej aranżacji, z nowym przesłaniem :) duża dawka humoru, bohaterowie " na czasie" i zupełnie inne, ale jakże pozytywnie umoralniające podejście do starych i tak dobrze nam znanych treści :) Czytałam z dziecięcą radością :) Polecam!

katecz | 2017-05-31
Przeczytana: 31 maja 2017

Autor miał super pomysł!!! ;-)

Nam najbardziej podobała sie nowa interpretacja bajki o "Złotej Rybce" i "Baba dżaga" ;-)

Dużo śmiechu gwarantowane ;-) Słuchaliśmy jako audiobooka codziennie rano do śniadania. A wiadomo że śmiech rozbudza lepiej niż kawa ;-) Jacek Kawalec czyta rewelacyjnie. Z podziałem na głosy.

Magdalena | 2016-12-18

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„B@jki” Marcina Pałasza od Wydawnictwa BIS to świetny prezent dla naszych milusińskich na nadchodzące Święta.

Muszę Wam przyznać, że lektura tej pozycji była dla mnie czystą przyjemnością oraz powrotem do lat dziecięcych. Chyba każdy z nas zna z dzieciństwa takie klasyczne bajki jak „Czerwony Kapturek” czy „Złota rybka”. Niektóre z nich znamy nawet na pamięć, tyle razy je słyszeliśmy, czy też sami czytaliśmy. Jednak Marcin Pałasz pokusił się o modyfikację klasyki. Czyn dość ryzykowny, lecz wszedł z niego jak dla mnie obronną ręką.

Przecież Kapturek wcale nie musi być czerwony, prawda? A złotej rybce też należy się zasłużona emerytura, za te wszystkie spełnione życzenia. Natomiast Smoka Wawelskiego chętnie odwiedzimy w trakcie wycieczki do Krakowa, nikt nie powiedział, że całe życie będzie straszny.

Autor pokusił się o modyfikacje bajek i stworzył je moim zdaniem idealnie na miarę naszych, współczesnych czasów i czyhających w nich zagrożeń. Dzięki autorowi rzekłabym, że bajki te...

Marcelina | 2015-08-22
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 21 sierpnia 2015

Dzieci uwielbiają bajki i znają wszystkich baśniowych bohaterów. A gdyby tak przenieść Czerwonego Kapturka, księżniczki, królów i złotą rybkę w XXI wiek? Marcin Pałasz, pisarz, który potrafi rozśmieszyć dzieciaki do łez (dorosłych też to dotyczy), wykorzystał motywy znanych baśni aby stworzyć coś nowoczesnego, zabawnego i pouczającego. "B@jki" rozganiają wszelkie smuteczki, to ogromna dawka śmiechu i pozytywnej energii.

W książce znajduje się 5 bajek : "Złota rybka"; Królewna Śmieszka"; "Zielony kapturek"; "Smok (pod)wawelski" i "Baba Dżaga". Już same tytuły wskazują, że te bajki będą zupełnie inne. Poznacie legendarnego smoka, który budzi się we współczesnym Krakowie, królewnę, która uwielbia psocić oraz robaka, który jest wyjątkowym gadułą. Jednak nie zabraknie też magii i chociaż wróżka ma szklane oko i drewnianą nogę, a Baba Jaga postanawia zostać gwiazdą rapu, każda z opowieści niesie jakiś morał, bardzo uniwersalny, mówiący, że warto być empatycznym człowiekiem, pomagającym...

Abee | 2014-09-18
Przeczytana: 26 grudnia 2013

Treść zabawna, rysunki zabawne. A książka to wariacje na temat klasycznych bajek. Moja ulubiona to "Zielony Kapturek" - czyli wariacja na temat "Czerwonego Kapturka". Śmiesznie, mądrze, zrozumiale. Może wzbudzić uśmiech dziecka i dorosłego. Moim zdaniem świetna zabawa przy wspólnym czytaniu.

aleksnadra | 2013-12-21
Przeczytana: 21 grudnia 2013

Któż z nas nie zna bajek takich jak: "Czerwony kapturek", "Smok Wawelski", "Baba Jaga", "Królewna Śnieżka", "Złota rybka". To klasyka bajek na dobranoc, które czytywali lub opowiadali nam rodzice. Moją ulubioną opowiastką był "Czerwony kapturek". Znałam ją na pamięć ale nigdy mi się nie znudziła, a od wszystkich dookoła wymagałam kolejne czytanie.

Czy nie przyszło Wam nigdy do głowy odrobinę przy nich pomajstrować? Ja nieraz miałam na to ochotę i we własnym zakresie i na użytek moich synów odrobinę przerabiałam te bajki. Marcin Pałasz poszedł o krok dalej i zaaranżował znane bajki na nowo, zupełnie inaczej. Kim jest mężczyzna, sprawca tych zmian? Marcin Pałasz to z zawodu pisarz i optymista , jak sam mawia o sobie. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Cechą wyróżniającą jego twórczość jest poczucie humoru, stąd motto jego pracy- "Słowa niosą uśmiech". Jest także miłośnikiem zwierząt , które często goszczą w jego książkach. Nominowany do nagrody "Książka roku 2004" Polskiej Sekcji...

sofija | 2013-06-26
Przeczytana: 11 czerwca 2013

Według mnie najśmieszniejszą z historyjek była Baba Dżaga i Zielony kapturek.ąmiech przy czytaniu wymagany!:)

Na półkach: Przeczytane, BIS

Czy lubicie klasyczne bajki, które są znane wszystkim od pokoleń? A może wolicie bardziej nowoczesną literaturę jeżeli chodzi o dział dziecięcy? Wiecie co? Dzisiaj mam dla Was połączenie obu tych rzeczy! Nie możliwe? A jednak ;)

Zapewne każdy doskonale zna bajki o Złotej Rybce, Królewnie Śnieżce, Czerwonym Kapturku, Wawelskim smoku oraz Babie Jadze. Bo znacie prawda? Ale tak naprawdę w tej książce nie znajdziecie oryginalnych ich wersji. Tutaj wszystko jest unowocześnione.

Złota Rybka na przykład wcale nie spełnia już trzech życzeń, tylko jedno, a to z powodu kryzysu ;) Królewna Śnieżka natomiast wcale nie jest już Śnieżką, teraz jest ona Śmieszką. Od malutkiego była bardzo nieznośna i robiła wszystkim dookoła żarty, a na dodatek ciągle się śmiała... Jeżeli chodzi o Czerwonego Kapturka to tutaj wcale takiego nie znajdziecie, jest natomiast Zielony Kapturek, który spotyka na swojej drodze niedowidzącego wilka, który na dodatek ma sklerozę :) A Smok Wawelski, tak naprawdę to...