Trening głosu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Samo Sedno". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Samp
978-83-7788-165-1
emisja głosu, higiena głosu
poradniki
jusola

Jeśli chcesz mówić mocnym, pięknie brzmiącym głosem i nie obciążać przy tym sowich strun głosowych to ta książka skierowana jest właśnie do ciebie. Poradnik adresowany jest zarówno do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze świadomą pracą nad głosem, jak i do bardziej doświadczonych czytelników, którzy chcą udoskonalić podstawy dobrego mówienia. To idealny podręcznik dla nauczycieli, aktorów, dziennikarzy, polityków, prezenterów a także nieoceniona pomoc dla osób nieśmiałych, dla których konieczność publicznych wystąpień bywa paraliżująca.

W książce znajdziesz porady składające się na praktyczny kurs pracy nad głosem. Część praktyczną książki stanowią dokładnie opisane ćwiczenia ułożone w 10 lekcji. Dodatkowo na dołączonej do książki płycie nagrano 21 ćwiczeń relaksacyjnych i głosowych do samodzielnego wykonania. Po lekturze książki i precyzyjnym wykonaniu zaproponowanych w niej ćwiczeń będziesz dysponował sprawdzonymi narzędziami do skutecznego rozwiązywania problemów głosowych, opanujesz sztukę prawidłowego oddechu, wyraźnej artykulacji i zdrowego posługiwania się głosem. Dzięki temu będzie potrafił swobodnie komunikować się z rozmówcami lub przekazywać informacje słuchaczom - przejmiesz kontrolę nad własnym głosem i zyskasz większą pewność siebie!

źródło opisu: www.samosedno.com.pl

źródło okładki: www.samosedno.com.pl

Krzem88 | 2014-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2014

Niewątpliwie Autorka bardzo przyłożyła się do napisania tego poradnika. W książce jest mnóstwo wiedzy oraz przykładów, lecz... jak dla amatora książka ta jest za bardzo rozbudowana, niestety nie przypadła mi do gustu. Przykłady ćwiczeń są bardzo długie i to chyba mnie zniechęciło. Być może osoby, które na co dzień używają głosu w sposób zawodowy, znajdą w tej książce ciekawe przykłady ćwiczeń. Jak dla mnie zbyt dużo profesjonalnej wiedzy jest w tej książce, chyba nie dla amatora? Polecam osobą, które są zaznajomione z tematyką głosu.

nikalil | 2013-02-18
Na półkach: Przeczytane, Rec
Przeczytana: 16 lutego 2013

Nie każdy z nas musi pełnić funkcje publiczne, występować w telewizji, wygłaszać przemówienia w salach wypełnionych ludźmi albo odgrywać role w teatrze, ale każdy czasami mierzy się z sytuacją, kiedy jego gardło jest ściśnięte ze strachu czy z powodu stresu. Zapanować nad głosem jest ciężko nie tylko, gdy mamy przysłowiowy nóż na gardle, niekiedy trudności może sprawiać rutynowe dyktowanie nazwiska czy rozmawianie ze znajomymi, gdy wokół panuje hałas. Jak radzić sobie z dźwiękami, by słowa brzmiały głośno i wyraźnie, a jednocześnie gardło nie było przeciążone? O tym w poradniku "Trening głosu. Praktyczny kurs dobrego mówienia".

Książka autorstwa pani Beaty Ciecierskiej-Zajdel - nauczycielki, aktorki i dziennikarki - jest złożona z sześciu części. Dwie pierwsze zawierają informacje na temat tego, czym jest głos, jak można definiować go w przeróżnych ujęciach oraz w jaki sposób powstaje, a także - jak zbudowane są narządy, które za niego odpowiadają. Autorka zaznacza tutaj, że tym,...

Dominika Pawelec | 2013-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2013

Poradników na temat emisji głosu jest jak na lekarstwo. Dlatego z wielkim entuzjazmem podeszłam do publikacji, która w połączeniu z ćwiczeniami obiecuje wiele.
Recenzja tej książki to sprawa trudna. Na pewno rozwlekła w czasie, bo "Trening głosu" zawiera tyle praktyki, że trzeba mieć sporo czasu, aby z nich wszystkich skorzystać.
Nie zmienia to faktu, że warto.Beata Ciecierska-Zajdel podaje bardzo dokładny przepis na to, jak mieć piękny głos. Taki, który będzie mógł być naszym narzędziem pracy i nie tylko.

Znajdziemy w poradniku zarówno praktykę jak i teorię. Wszystko dokładnie opisane, podparte przykładami, napisane zrozumiałym językiem. Nic tylko ćwiczyć. Ta część również nie została zaniedbana - do książki dołączona jest płyta. Jest ona świetnym uzupełnieniem ćwiczeń. Pomaga nie tylko w ich poprawnym wykonywaniu, ale także stanowi urozmaicenie treningu.
Wszechstronne podejście tematu to z pewnością mocny atut książki. Autorka nie skupia się wyłącznie na aspektach czysto...

Dariusz Okoń | 2013-01-23
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: styczeń 2013

Dobry głos wielu z nas kojarzy się z atrybutem dziennikarza, menedżera, PR-owca, albo wszystkich tych, którzy muszą mówić zawodowo (i robić to jak najlepiej). Tak naprawdę każdy z nas, chcąc nie chcąc, musi używać tego narzędzia, aby nakłaniać, wyrażać samego siebie, nawiązywać kontakt, podtrzymywać więzi społeczne. Bardzo często narzekamy na to, że mówimy zbyt szybko, lub za wolno. Wielu osobom może przeszkadzać ich dykcja, ton, głośność. Jeśli nie zajmujemy się zawodowo używaniem głosu, to po co nam umiejętność dobrego mówienia? Idąc tym tropem można się spytać: skoro nie występujemy w telewizji, to w jakim celu tyle czasu spędzamy przed lustrem, dobierając odpowiedni strój? A no po to, by dobrze się prezentować. Jak cię słyszą, tak cię widzą. Ci, których głos brzmi dla nas jak miód dla ucha - dziennikarze, aktorzy, piosenkarze, trenerzy głosu, artyści - wszyscy oni spędzili wiele czasu na ćwiczeniach, ciężko pracowali na swój efekt. Ale mieli za to profesjonalnych nauczycieli....

Versatile | 2013-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2013

Wiadomo, że wokaliści, radiowi czy telewizyjni prezenterzy przykładają szczególną wagę do odpowiedniej techniki wymowy, jednak przez zwykłego człowieka emisja głosu jest zazwyczaj bagatelizowana. Tymczasem sztuka dobrej wypowiedzi, wpływa nie tylko na sposób, w jaki jesteśmy postrzegani przez innych ludzi, ale także jest ważnym czynnikiem, decydującym często o naszej karierze zawodowej.

„Trening głosu” to kompleksowy poradnik skierowany do wszystkich osób, pragnących udoskonalić swój narząd wymowy. Publikacja, tak jak inne książki z serii Samo Sedno, podzielona jest na sześć, różnych tematycznie rozdziałów. Na pierwsze dwa z nich składa się w głównej mierze wiedza teoretyczna. Działy te wyjaśniają istotną rolę oddechu i postawy w prawidłowej wymowie. Czytelnik zapoznaje się również z takimi pojęciami jak rezonans, narządy artykulacyjne czy nosowanie, a także z podstawowymi funkcjami głosu.

Zanim jednak przejdziemy do praktycznych ćwiczeń, na które składa się dany kurs, autorka...

Jeśli chcesz mówić mocnym, pięknie brzmiącym głosem i nie obciążać przy tym swoich strun głosowych to ta książka skierowana jest właśnie do ciebie. Poradnik adresowany jest zarówno do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze świadomą pracą nad głosem, jak i do bardziej doświadczonych czytelników, którzy chcą udoskonalić podstawy dobrego mówienia.

Każdy z nas chciałby mieć mocny i piękny głos. Taki, że gdy ktoś go usłyszy to od razu obraca głowę w naszą stronę i zaczyna nas słuchać. Żeby dobrze publicznie przemawiać nie wystarczy mieć tylko odpowiednią charyzmę, by poruszyć tłum, ale także ważny jest ton naszego głosu i zabarwienie. Inaczej będziemy traktować osobę, która mówi cichutko i niewyraźnie, a inaczej kogoś, kto ma donośny i pewny siebie głos. Osób o mocnym głosie znacznie lepiej się słucha.

Niestety mam taką tendencję, że mówię wszystko zbyt szybko. Czasami zbyt głośno albo też zbyt cicho, zależy od sytuacji. Często zdarza mi się również, że się zacinam i...