Keith Richards. Skazany na rock and rolla

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
albumy

Życie osobiste Keitha Richardsa, wielkiej gwiazdy rocka i prawdziwego wirtuoza gitary, wypełniały dekadencja, rozpusta i narkotyki. Trafiał do szpitala i do więzienia, wielokrotnie balansował na granicy życia i śmierci. Niemniej przeżył i gra nadal, mimo upływu lat. Przeżył życie na maksa, do ekstremum, balansując na granicy między porządkiem a chaosem, radośnie lekceważąc wszelkie...

Niemniej przeżył i gra nadal, mimo upływu lat.

Przeżył życie na maksa, do ekstremum, balansując na granicy między porządkiem a chaosem, radośnie lekceważąc wszelkie konwenanse. I nigdy niczego nie żałował. Patrząc na jego sławną, pobrużdżoną twarz – której głębokie zmarszczki to prawdziwa mapa życia wojownika rock and rolla – trudno sobie wyobrazić, że Keith Richards był niegdyś chórzystą o anielskim głosie i dziecinnej twarzy, śpiewającym w Westminster Abbey. Jak mówi, w najbardziej dekadenckim okresie Rolling Stonesów sypiał tylko dwa razy w tygodniu, a to oznacza, że podczas swej długiej i wybitnej kariery zgromadził tyle doświadczeń – dobrych i złych – że starczyłoby na trzy życia.

źródło opisu: Olesiejuk, 2012

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl/zobacz/single/keith-richar...»

Katarzyna Busłowska | 2019-09-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2019, Muzyka
Przeczytana: 12 kwietnia 2019

Przede wszystkim jest to album z przepięknymi zdjęciami jednego z największych gitarzystów wszech czasów. To historia Keitha Richardsa w pigułce. To oczywiste, że kiedy zamknie się 60 lat w pigułce, to wiele trzeba będzie wyrzucić. Może i treści tu niewiele, ale od fotografii nie sposób oderwać wzroku. Na końcu autor pisze, że Keith jest świadomy swojej brzydoty. Jakiej brzydoty, do cholery? Przecież on jest piękny! Chyba wszyscy to widzą. Jego zniszczona twarz jest jak mapa jego życia. Nie jest gładka, bo jego życie też takie nie było. Jego zdeformowane palce są świadectwem jego kariery. Widać w nich wszystkie zagrane riffy. Keith Richards jest doskonale niedoskonały. Po prostu piękny. I doskonale oddają to zebrane w tej książce fotografie.

marii17 | 2014-12-21
Przeczytana: 2014 rok

Dużo ciekawych zdjęć zespołu z różnych lat, lecz jak dla mnie zbyt mało informacji z życia Keitha.

KatherinePetrova_ | 2014-06-22
Przeczytana: 2013 rok

Bardzo ładnie wydana, sporo interesujących ciekawostek i faktów z życia, na które nie natknęłam się w innych książkach o Stonesach :)

nuna21 | 2013-10-25

Keith Richards, charyzmatyczna postać brytyjskiej sceny rockowej. Wraz z Rolling Stones stworzyli niebywałe brzmieniem w wielu nieśmiertelnych utworach. Książka przedstawia losy Keitha od czasów szkoły aż po chwile obecna. Pełna jest licznych anegdot o początkach zespołu, romansach, narkotykach itp. Opowiada tez o lojalności wobec samego siebie. Łatwo być niegrzecznym chłopcem, trudniej nie zgubić się wsród pokus i blichtru, pozostając wrażliwym człowiekiem, oddanym rodzinie.