Córka heretyka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wyklęci". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Novae Res
5 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7722-491-5
Pami

"Boimy się tego, czego nie rozumiemy, a strach przed nieznanym zawsze rodzi agresję". Violette de Montraine żyjąca w epoce krwawych tumultów, fanatyzmu religijnego i polowań na czarownice w niczym nie przypomina zwyczajnej panny ze szlachetnego rodu. Wyniosła, chłodna i apodyktyczna, nie dopuszcza do siebie nikogo, skrywając w sobie mroczny Dar, który ma związek z pewną rodową relikwią i może ściągnąć na nią prześladowania ze strony Świętej Inkwizycji. Zarówno klejnot, jak i jego właścicielka stają się obiektem pożądania ambitnego i despotycznego diuka Bretanii, który pragnie zdobyć w ten sposób potęgę i nieograniczone bogactwo. Nieświadomy zagrożenia płynącego z przebudzenia mocy Pradawnych, staje się marionetką w rękach tajemniczych stworzeń, obserwujących z ukrycia bieg wydarzeń.

źródło opisu: Novae Res, 2012

źródło okładki: http://zaczytani.pl/

MałaPisareczka | 2013-03-08
Przeczytana: 08 marca 2013

Ostatnio bardzo długo czekałam na zamówioną książkę. O debiutanckiej powieści Larraine Dunn przeczytałam naprawdę wiele przychylnych opinii. A że bardzo lubię wspierać na swój sposób polskich twórców, postanowiłam ją zakupić i sama stwierdzić.

Zarówno klejnot, jak i jego właścicielka stają się obiektem pożądania ambitnego i despotycznego diuka Bretanii, który pragnie zdobyć w ten sposób potęgę i nieograniczone bogactwo. Nieświadomy zagrożenia płynącego z przebudzenia mocy Pradawnych, staje się marionetką w rękach tajemniczych...

Lupink | 2017-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2017