Pretty Little Secrets

Cykl: Pretty Little Liars (tom 4.5)
Wydawnictwo: HarperTeen
pretty little liars
angielski
Martyna

Rewind to junior year in Rosewood, Pennsylvania, to a winter break no one has ever heard about. . . . Fat snowflakes fall onto manicured lawns, quilted stockings hang over marble fireplaces, and everyone is at peace, especially Hanna, Emily, Aria, and Spencer. Now that Alison’s murderer is in jail and A is dead, they can finally relax. Little do they know there’s a new A in town. . . . Rule...

Rule number one of being an effective stalker: Get to know your prey. So I watch these liars day and night, keeping an eye on the trouble they get into, the messes they make, and the secrets they keep. Hanna’s desperate for a very personal session with her gym trainer. Emily is number one on Santa’s naughty list. Aria’s old flame from Iceland is about to land her in hot water. And Spencer’s resorting to some backhanded tactics to get what she wants.

What happens on holiday break stays on holiday break—right? But guess what. I saw. And now I’m telling.

Taking place between "Unbelievable" and "Wicked," "Pretty Little Secrets" is a very special "Pretty Little Liars" tale revealing the liars’ never-before-seen misadventures over their junior-year winter break.

źródło opisu: Harper Teen, 2012

źródło okładki: http://www.harperteen.com/

Magdalena | 2014-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2014

Specjalne wydanie zawiera dużo intryg, zawirowań i śmiechu. Bardzo mi się podobało. Niby pisze, że można je przeczytać, kiedy się chce. Jednak ono jest częścią pewnej części. Najlepiej czytać je po pierwszych 4 tomach Pretty Little Liars. Gdy jest się dalej można trochę mieć wrażenie, że wraca się do scen, które były już dawno i nie ma tej tajemnicy w pewnych momentach.
Polecam ;)

Peyton | 2017-04-03
Na półkach: Przeczytane, 2017, Ebook
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

Dodatek w końcu za mną! "Sekrety" są taką małą odskocznią od głównej historii i trzeba traktować ją z przymrużeniem oka. Wiadomo, że nie może się tam wydarzyć nic, co by rzutowało na kolejne części. Stąd też można się domyślić, jak skończy się każda z historyjek przedstawionych w książce.

Tym razem historia każdej z dziewczyn przedstawiona jest osobno. Część o Hannie była nawet okej, chociaż ta bohaterka jest zdecydowanie najmniej przeze mnie lubianą... Aria mnie zawiodła, bo nie wiem, jak można było być tak głupim. Emily kompletnie wynudziła, jedynym ratunkiem okazała się Spencer, bo jako jedyna mnie nieco zaskoczyła. Całość straaasznie przewidywalna i nierealistyczna. Nie mogłam się doczekać aż dobrnę do końca, miałam wrażenie, że ktoś podmienił styl pisania autorki. Toż to było zupełnie coś innego!
Absolutnie nie polecam czytania tej części przed przeczytaniem pierwszych czterech, gdyż znajdują się duże spoilery. Nie polecam jej jako pierwszej też z tego powodu, że naprawdę...

nadzieja1925 | 2014-04-28
Przeczytana: 27 kwietnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

„Zacznijmy nasze śledztwo! A.”

Jest grudzień. Hanna, Emily, Aria i Spencer myślą, że mogę odetchnąć z ulgą, gdyż morderca Ali siedzi w więzieniu, a A. nie żyję, ale jednak...

No to tak: Hanne zostawiła mama, mieszka wraz z ojcem, jego narzeczoną i jej wredną córką Kate. Zbliża się Boże Narodzenie, a jej chłopak wyjeżdża, więc zostaje sama z problemami. Na domiar złego zauważa, że z jej figurą dzieją się straszne rzeczy, więc...

Za to Emily wpada w całą akcję z powodu mamy...: Elfy, to właśnie one psują bożonarodzeniowy charakter świąt. Coraz częściej kradną rzeczy, a w tym Jezuska mamy Emily. Z braku dowodów Emily zostaje zaaranżowana do pracy Mikołaja, aby zbliżyć się do dziewczyn, ale to nie są łatwe sztuki, więc...

Aria wyjeżdża na święta do schroniska Niedźwiedzi Pazur. Oczywiście czeka tam na nią niemiła niespodzianka, więc dziewczyna wraca sama do domu. Tego samego dnia w nocy do jej domu przybywa jej pierwszy chłopak Hallbjorn z pewnymi kłopotami. Aria postanawia mu...

| 2015-11-29

Słodki sekret Hanny: 5/10
Słodki sekret Emily: 7/10
Słodki sekret Arii: 9/10
Słodki sekret Spencer: 9/10

Było ciekawie, oj ciekawie! Każda kłamczucha ma swoje sekrety, jedne ciekawsze od drugich! Zachęcam do przeczytania, ale w kolejności, czyli po czwartym tomie ;)

Ruthless_Woman | 2014-01-12
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 12 stycznia 2014

"Sekrety Pretty Little Liars" jest osobnym tomem opowieści czterech przyjaciółek.
Ta lektura nie wniosła nowych tajemnic do PLL. Dowiadujemy się tego, to co już wiemy (jeśli ktoś czytał choć 4 części powieści).
A. ujawnia się tylko pod koniec danej opowieści, jednak w toczącej się akcji można wyczuć, że jest: cieniem w oknie, dojmującym uczuciem, że ktoś się czai w ciemności, szeptem niesionym przez wiatr.
Przygody dziewcząt są opisane osobno, najbardziej spodobała mi się Emily i Arii.
Osobiście i tak wolę serie PLL :)

Asia | 2014-04-08
Przeczytana: 21 lutego 2014

Myślę, że cała seria Pretty Little Liars jest godna polecenia, zarówno dla młodszych czytelników jak i tych trochę starszych. Jedyne czego można się przyczepić to wciąż dodawane nowe wątki, które tak naprawdę do sprawy nie wiele nowego wnoszą, a sprawiają, że akcja robi się coraz bardziej zawiła i mniej zrozumiała. Spokojnie całą serię można byłoby zamknąć w 5-6 tomach :)

cappucino2304 | 2014-02-15
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone, 2014
Przeczytana: 15 lutego 2014

Przeczytałam i nie polecam. Jest ogromną fanką serialu, więc już wcześniej planowałam zapoznać się z książką. Przeczytałam Sekrety nie czytając poprzednich książek i jeżeli ktoś chcę się zapoznać to zdecydowanie po czwartym tomie, gdyż jest dużo spojlerów z poprzednich części.
Książka ogólnie dosyć płytka, nierealna. Mogę powiedzieć, że się zawiodłam, bo po serialu, który jest świetny, liczyłam na coś równie dobrego, a nawet lepszego. Postaci też płytkie i to bardzo, a szczególnie Hanna, której historię męczyłam przez kilka dni. Największą zaletą jest to, że czyta się szybko (poza Hanną, której nie mogłam znieść). Jest to lekka książka, jednak bardziej dla młodszych czytelników. Jeżeli ktoś jest fanem Pretty Little Liars i z niecierpliwością wyczekujesz kolejnego tomu, to myślę, że warto przeczytać i samemu się przekonać. Ja jestem na NIE i raczej nie sięgnę po poprzednie części.

Świąteczne pozdrowienia od A.

I może choć tym razem bohaterkom uda się wyjść z opresji obronną ręką ?

"Sekrety" to świąteczny podarunek od A., dzięki któremu ujawnione zostają tajemnice Hanny, Emily, Arii i Spencer, rozgrywają się w czasie przerwy świątecznej. Akcja tego dodatkowego tomu obejmuje wydarzeniami między częścią czwartą "Niewiarygodne" a piątym odcinkiem przygód serii "Zepsute".
Jest indywidualna, różni się sposobem opowiadania historii, a także idealna by wprawić się w nastrój nadchodzących świąt - choć do nich jeszcze ponad miesiąc.

"Musisz walczyć o to, czego pragniesz."
Hanna zostaje przekonana do udziału w obozie kondycyjnym, organizowanym przez swój klub fitness. Nowa rodzina ojca wprowadza się do jej domu, wprowadzając także nowy obrządek świętowania Bożego Narodzenia.
Emily wciela się w rolę samego Świętego Mikołaja i dołącza do grona rozrywkowych elfów w... roli szpiega.
Aria ucieka z rodzinnych obchodów przesilenia zimowego do pustego domu...gdzie...

młoda_pisarka | 2014-12-23
Przeczytana: 26 grudnia 2014

KAŻDA KŁAMCZUCHA MA JAKIŚ SEKRET...

W specjalnym tomie najmodniejszej serii ostatnich lat zostaną wyjawione sekrety każdej z Kłamczuch. Utrzymana w atmosferze świątecznej powieść zachwyci was.

SŁODKI SEKRET HANNY...

Po tym jak Mona - najlesza przyjaciółka Hanny i pierwsza A. zginęła, a Ian Thomas został aresztowany, Hanna stara się przeżyć święta wraz ze swoją nową rodziną. Magia przygotowań nie jest tym, co ta Kłamczucha lubi najbardziej, zwłaszcza gdy w jej domu grasuje jej przyszła macocha Isabel oraz prawie przyrodnia siostra Kate - idealna córeczka tatusia. Hanna stara się nie dać zwariować i zaszywa się w klubie Fitnes. Czy przystojny instruktor może pomóc jej nie zwariować do końca? A może to tylko kolejna zdradziecka intryga i gra?

Uwaga! A. widzi wszystko, a on/ona nigdy nie siedzi cicho!

SŁODKI SEKRET EMILY...

Kiedy na kilka dni przed Świętami w Rosewood dochodzi do tajemniczych kradzieży ozdób i prezentów, mama Emily wynajduje jej iście bajeczne zajęcie. Czy praca...

TINA1912 | 2015-04-03

Książka opowiada o przyjaciółkach, które penie już znacie z serii ,,Pretty Little Liars" . Tym razem akcja dzieje się w święta a A. dopilnuje żeby dziewczynom nigdy się nie nudziło.
SŁODKI SEKRET HANNY
Świat Hanny zmienił się ogromnie odkąd jej ojciec wprowadził się do domu wraz z nową narzeczoną i jej córką, Kate. Jakby tego było mało jej chłopak Luke, który jako jedyny ją rozumiał wyjechał na półwysep Jukatan i zostawił ją samą. Jak potoczą się losy Hanny? Przekonajcie się sami.
SŁODKI SEKRET EMILY
W Rosewood zaczynają ginąć bożonarodzeniowe prezenty i zabawki. Mama Emily, fanatyczka świąt prosi córkę o przysługę- ma rozpocząć pracę jako pani Mikołajowa i dowiedzieć się kto stoi za kradzieżami. Niestety, sprawy zaczynają się komplikować gdy wychodzi na jaw kim są tajemniczy złodzieje. Co zrobi Emily i czy sprawa z kradzieżami zostanie wyjaśniona? Musicie sami przeczytać.
SŁODKI SEKRET ARII
Rodzina Arii Montgomery wyjeżdża na święta w góry, by tam świętować Jul- święto...