Gdzie jest wydra? czyli śledztwo w Wilanowie

Okładka książki Gdzie jest wydra? czyli śledztwo w Wilanowie Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński, Dorota Sidor
Okładka książki Gdzie jest wydra? czyli śledztwo w Wilanowie
Aleksandra MizielińskaDaniel Mizieliński Wydawnictwo: Dwie Siostry literatura dziecięca
literatura dziecięca
Dwie Siostry
2012-12-01
2012-12-01
powieść dziecięca polska
Inne

Okładka książki Wilki. Historie prawdziwe Michał Figura, Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Wilki. Histori... Michał Figura, Alek...
Okładka książki Wielka podróż dziadka Eustachego Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Wielka podróż ... Aleksandra Mizieliń...
Okładka książki Daj gryza. Smakowite historie o jedzeniu Natalia Baranowska, Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Daj gryza. Sma... Natalia Baranowska,...
Okładka książki Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
Którędy do Yel... Aleksandra Mizieliń...

Okładka książki S.Z.T.U.K.A. Szalenie Zajmujące Twory Utalentowanych i Krnąbrnych Artystów Sebastian Cichocki, Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński
S.Z.T.U.K.A. S... Sebastian Cichocki,...
Okładka książki Niedoparki Galina Miklínová, Pavel Šrut
Niedoparki Galina Miklínová,&n...
Okładka książki Zwierzaki cudaki. Księga najdziwniejszych zwierząt świata Bibi Dumon Tak, Fleur van der Weel
Zwierzaki cuda... Bibi Dumon Tak, Fle...

Ta książka robi furorę wśród moich milusińskich. Co chwilę słyszę: poczytajmy o wydrze! Czytamy zatem. Za każdym razem wybierając inną ścieżkę narracyjną.

Historia o ruchliwej królewskiej wiercipięcie, która angażuje w działanie całą rodzinę Jana III Sobieskiego to doskonała zabawa! Na kolejnych stronach znajdujemy urywające się ślady łapek, cień ogona czy inne ślady bytności niesfornego zwierzaka.

Autorka daje nam różne możliwości szukania i wybierania ścieżki, jaka poprowadzi do rozwiązania zagadki zaginięcia. Przy okazji świetnej zabawy detektywistycznej poznajemy wilanowski pałac, rozkład komnat, budynków, szczegóły z życia dworskiego, a także tłumaczenie co trudniejszych, archaicznych i związanych z królewskim dworem słów.

Dowcipna, serdeczna, pełna pomysłów i różnych zamysłów narracyjnych opowieść, która wciągnie, rozbawi i zaintryguje całą rodzinę. Sprawdziłam.

Jedna z fajniejszych książek

Jedna z fajniejszych książek

Jestem oczarowana tą książką. Przede wszystkim jest świetnie i oryginalnie skonstruowana, a poza tym ma cudowną oprawę graficzną i w bardzo miły sposób przemyca elementy wiedzy historycznej. Na pewno nie przepuszczę okazji, aby zapoznać z tym wydawnictwem kuzynów i kuzynkę!

Książka, w której dosłownie można się pogubić!
To rewelacyjna opowieść, którą można wciąż czytać od nowa bez odczucia nudy:). Ciągle nowe sposoby na jak najszybsze odnalezienie królewskiej wydry, która musi się znaleźć przed przyjęciem imieninowym króla Jana III Sobieskiego. Wydra jest oswojoną ulubienicą króla, bez której nie odbędzie się królewskie przyjęcie, bo jest najważniejszym gościem.
Fanfaniku! Murmurku! Minionku! Pupusieńko!
Dzieci królewskie. Przy małej pomocy czytelnika znajdziecie wydrę na czas! :)

Książka, w której dosłownie można się pogubić!

Wydra? Szalone zwierzątko króla Jana III Sobieskiego zostało obrane na bohaterkę książeczki dla dzieci, której celem jest zapoznanie maluchów z życiem i ze zwyczajami w pałacu w Wilanowie za czasów króla Jana III Sobieskiego. Porządna garść historii, atmosfera siedemnastowiecznego życia rodziny królewskiej, słownictwo związane z tamtymi czasami, a nawet nieco francuzczyzny ;-) zostały zręcznie wplecione w tę opowieść, aby przybliżyć dzieciom realia życia pałacowego. Cała historia zaprezentowana została w zabawny i niezwykle przystępny sposób. Książka jest napisana tak, że można ją czytać kilkanaście razy i nie będzie to nudne, zawiera bowiem kilka historii, a czytelnik samodzielnie wybiera, którą z nich chce śledzić. Angażując się w poszukiwanie zaginionej wydry razem z wybranym bohaterem, sam decyduje o dalszej akcji. Sądzę, że dla dzieci taka interaktywność jest bardzo zajmująca. Sama nieźle ubawiłam się, biegając za wydrą po rezydencji w Wilanowie za Pupunią, Fanfanikiem, Murmurkiem i Minionkiem :-)

Dodam jeszcze, że książka jest przecudnie wydana. Ilustracje Aleksandry i Daniela Mizielińskich są doskonałe. Układ treści też świetny - w każdym momencie, kiedy czytelnik musi podjąć decyzję co dalej, otrzymuje listę opcji, w których ikonka z paluchem pokazuje mu, na którą stronicę książki należy się udać, aby prowadzić śledztwo zgodnie ze swoim wyborem. Wszystkie wyjaśnienia terminów, które zostały zamieszczone poza tekstem głównym, zostały w tekście podkreślone, a często również przedstawione za pomocą rysunków. Jest też plan rezydencji wilanowskiej oraz plan pałacu z ówczesnych czasów, więc czytelnik nie ma jak się pogubić.

Śledztwo w Wilanowie w poszukiwaniu królewskiej wydry to naprawdę kształcąca, ciekawa przygoda :-) Polecam nie tylko najmłodszym ;-)

Wesołe, przewrotne opowiadanie z historią w tle. Do odnalezienia zguby prowadzą różne drogi. Czytelnik, towarzysząc czwórce dzieci króla Jana, sam decyduje, jak mają się toczyć poszukiwania. Skacze między stronami, zgodnie z zamieszczonymi wskazówkami. Kto najszybciej znajdzie wydrę?

Świetny pomysł. Książka, którą można czytać wielokrotnie i za każdym razem inaczej. Bardzo polecam dla dzieciaków i nie tylko ;)

Żałuję, że autorzy nie napisali innych książek, bo z pewnością bym po nie sięgnęła:(

Na prawdę świetna książka dla ciekawych świata maluchów.

Na prawdę świetna książka dla ciekawych świata maluchów.

sama konstrukcja skakania po kartkach jest nie dla mnie choć pewnie dzieciakom bardziej przypadnie do gustu bo daje poczucie kontroli nad przebiegiem historii ale też sama historia szukania wydry mnie nie porwała.

• Dla dzieci
  • Przeczytane w 2018
  • Gry ksiazkowe
  • Literatura dla dzieci i młodzieży

Dodaj cytat z książki Gdzie jest wydra? czyli śledztwo w Wilanowie