Róża_Bzowa

Pasjonująca gra książkowa osadzona w czasach Jana III Sobieskiego. Pokieruj śledztwem w królewskiej rezydencji, by odnaleźć zaginioną ulubienicę króla! W pałacu w Wilanowie szykuje się wielka uczta: król Jan III Sobieski obchodzi imieniny. Ale zamiast się cieszyć, rozpacza! Jego ulubienica - oswojona wydra - zniknęła bez śladu. Pomóż królowi ją odnaleźć! Dołącz do czwórki młodych detektywów i...

W pałacu w Wilanowie szykuje się wielka uczta: król Jan III Sobieski obchodzi imieniny. Ale zamiast się cieszyć, rozpacza! Jego ulubienica - oswojona wydra - zniknęła bez śladu. Pomóż królowi ją odnaleźć! Dołącz do czwórki młodych detektywów i pokieruj śledztwem. Czy zdołasz rozwiązać zagadkę, nim zjadą się imieninowi goście?

"Gdzie jest wydra?" to pasjonująca książkowa gra osadzona w czasach króla Jana III Sobieskiego. Jej fabuła została zainspirowana autentyczną historią słynnej oswojonej wydry, znanej z pamiętników Jana Chryzostoma Paska. Interaktywna opowieść wciąga, bawi i w atrakcyjny sposób przekazuje dzieciom wiedzę o królewskiej rezydencji w Wilanowie, jej mieszkańcach i gościach oraz ich zwyczajach.

Książka wydana we współpracy Muzeum Pałacu w Wilanowie.

Ilustracje: Aleksandra i Daniel Mizielińscy

źródło opisu: Wydawnictwo Dwie Siostry, 2012

źródło okładki: http://wydawnictwodwiesiostry.pl/tytuly/gdzie_jest...»

jjon | 2013-04-23
Na półkach: Przeczytane, Własne, 2013
Przeczytana: 23 kwietnia 2013

Wydra? Szalone zwierzątko króla Jana III Sobieskiego zostało obrane na bohaterkę książeczki dla dzieci, której celem jest zapoznanie maluchów z życiem i ze zwyczajami w pałacu w Wilanowie za czasów króla Jana III Sobieskiego. Porządna garść historii, atmosfera siedemnastowiecznego życia rodziny królewskiej, słownictwo związane z tamtymi czasami, a nawet nieco francuzczyzny ;-) zostały zręcznie wplecione w tę opowieść, aby przybliżyć dzieciom realia życia pałacowego. Cała historia zaprezentowana została w zabawny i niezwykle przystępny sposób. Książka jest napisana tak, że można ją czytać kilkanaście razy i nie będzie to nudne, zawiera bowiem kilka historii, a czytelnik samodzielnie wybiera, którą z nich chce śledzić. Angażując się w poszukiwanie zaginionej wydry razem z wybranym bohaterem, sam decyduje o dalszej akcji. Sądzę, że dla dzieci taka interaktywność jest bardzo zajmująca. Sama nieźle ubawiłam się, biegając za wydrą po rezydencji w Wilanowie za Pupunią, Fanfanikiem,...

Emka | 2014-03-22

Książka, w której dosłownie można się pogubić!
To rewelacyjna opowieść, którą można wciąż czytać od nowa bez odczucia nudy:). Ciągle nowe sposoby na jak najszybsze odnalezienie królewskiej wydry, która musi się znaleźć przed przyjęciem imieninowym króla Jana III Sobieskiego. Wydra jest oswojoną ulubienicą króla, bez której nie odbędzie się królewskie przyjęcie, bo jest najważniejszym gościem.
Fanfaniku! Murmurku! Minionku! Pupusieńko!
Dzieci królewskie. Przy małej pomocy czytelnika znajdziecie wydrę na czas! :)

ImaginaryMiss | 2016-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2016

Jestem oczarowana tą książką. Przede wszystkim jest świetnie i oryginalnie skonstruowana, a poza tym ma cudowną oprawę graficzną i w bardzo miły sposób przemyca elementy wiedzy historycznej. Na pewno nie przepuszczę okazji, aby zapoznać z tym wydawnictwem kuzynów i kuzynkę!

zo_79 | 2012-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2012

Wesołe, przewrotne opowiadanie z historią w tle. Do odnalezienia zguby prowadzą różne drogi. Czytelnik, towarzysząc czwórce dzieci króla Jana, sam decyduje, jak mają się toczyć poszukiwania. Skacze między stronami, zgodnie z zamieszczonymi wskazówkami. Kto najszybciej znajdzie wydrę?

Zi-Zu | 2015-03-28
Przeczytana: grudzień 2013

to świetna książka pokazuje życie królów i dworzan. Ta książka nie jest książką historyczną ale zabawną a nawet lekko kryminalną,ta książka ma w sobie wiele zagadek. Poza tym jest świetnie wydana ma ładne obrazki i duże litery. Polecam dla dzieci w wieku 6-13 lat.

Polecam!!!
Zi-zu

Dorota | 2014-05-18
Przeczytana: 18 maja 2014

Świetny pomysł. Książka, którą można czytać wielokrotnie i za każdym razem inaczej. Bardzo polecam dla dzieciaków i nie tylko ;)

Syl_wina | 2017-02-21
Aine | 2016-05-31
Przeczytana: 31 maja 2016
eliza | 2016-04-29
Iza | 2015-07-20
Przeczytana: 14 lipca 2015
Nominacje do Nagrody Literackiej M. St. Warszawy

Ogłoszono tytuły książek nominowanych w 4 kategoriach do Nagrody Literackiej M. St. Warszawy. Laureatów poznamy 22 kwietnia, w przeddzień Światowego Dnia Książki.