Kra Kra Krakowski kryminał

Wydawnictwo: Melanż
978-83-928029-1-4
Kraków, literatura polska
Karolina

Do Krakowa – miasta magicznego – przyjeżdża superglina, by wykonać proste zadanie. Jednak to, co gdzie indziej wydaje się łatwe, tutaj staje się początkiem niezwykłej i obfitującej w nieprawdopodobne wydarzenia historii. Czy wystarczy mu umiejętności, aby rozwiązać kryminalną zagadkę, gdy sam staje się podejrzanym? Czy gorące uczucie do pięknej aktorki nie uwikła go jeszcze bardziej w...

Czy gorące uczucie do pięknej aktorki nie uwikła go jeszcze bardziej w zaskakujące zdarzenia?

W książce życie miesza się z grą, a prawda ze złudzeniem… Na pewno jednak wejście w świat „Kra-kra” gwarantuje Czytelnikowi niebanalną przygodę w mieście polskich królów, naprawdę dobrą zabawę.

źródło opisu: http://www.genczelewska.pl/

źródło okładki: http://www.genczelewska.pl/

Stworek_vel_Oka | 2015-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2015

No niestety, panie Oksanowicz, mój pociąg do pańskiego dzieła dumnie nazwanego "krakowskim kryminałem" wykoleił się przed metą. Choć próbowałam przesiadać się do różnych przedziałów, zmieniać pozycje, pory czytania, punkt widzenia i siedzenia, czytać w deszczu pod rynną, czy też w pocie w upały... nie! Po prostu mówię, że "Kra Kra" to dla mnie k(r)atastrofa. I stwierdzam to już po 110 stronach (całość 303)! Zastanawiam się, czy czarę goryczy przelały gacie w słoniki, czy może historia widelca i pośladka. Oj, nie trafił pan w mój humor, moje gusta, czy też moment życia, w którym podobne płytkie czytadło mogłoby mnie kręcić.

"- Nie znam pana i nie mam ochoty znać.
- Wstań i załatwmy to jak mężczyźni.
- Co? Wszyscy załatwiamy się jednakowo."

Ale żeby tak nie zaczynać od gołosłownego hejtu, to napiszę co mi się w tej książce podobało. To porównanie:

"Pioruny, zaczajone w górze, co rusz wypadały z chmur, jak pijacy z wiejskiej knajpy - w dużej ilości i niespodziewanie."

Tak, to...

Anka | 2015-12-30
Na półkach: Przeczytane, Na półce
Przeczytana: 30 grudnia 2015

ehhh mięso, mięso!
Kryminał jakich mało. W trakcie czytania co chwilę wybuchałam śmiechem.
Nietuzinkowe, momentami głupawe dialogi, postaci, które przywodzą na myśl najbardziej nierozgarniętych durniów no i Fajfusówna wokół której kręci się większość akcji. Wszystko to skłąda się na niezły ubaw dla czytelnika :)

Duży minus za brak zakończenia z happy endem :(

Przemek | 2015-04-11
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Jakoś zmęczyłem. Zmyliła mnie jedna z recenzji, w której napisano, że to kryminał. W rzeczywistości, jest to niezbyt rewelacyjna powieść komediowa - ani straszna, ani śmieszna. Schematyczni bohaterowie oraz kiczowaty i banalny humor - to główne, moim zdaniem, cechy tego utworu. Być może tak miało być. Być może próżno doszukuję się głębi, bo powieść miała być lekka, łatwa i przyjemna. Ja jednak tego nie kupuję, bo gdy jest zbyt lekko i zbyt łatwo, to trudno o przyjemność.

Daniel | 2014-09-08
Przeczytana: kwiecień 2014

Znalazłem ją na stercie w hipermarkecie i chociaż kosztowała mało, pierwszy raz poczułem, że zmarnowałem kasę na książkę.

Weronika | 2013-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2013

Moja recenzja:

asenata | 2013-10-01
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 01 października 2013

Absurd goni absurd ... ale dobre :)

Mazikeen Smith | 2017-07-08
Przeczytana: 11 lipca 2017