Mafia v Praze

9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Mafia v Praze
czeski
lbadura

Kryminal opisujacy powiazania politykow z przestepcami. We wstepie autor wspomina, ze aktualna sytuacja w Czechach zainspirowala go do napisania tej ksiazki. Opiera ja na autentycznych wydarzeniach, ale jakiekolwiek podobienstwo z rzeczywistoscia jest przypadkowe. Celem ksiazki nie jest dziennikarstwo dochodzeniowe, ale opisanie obrzydzajacej sytuacji majacej miejsce w Czechach, gdzie afera goni afere, policja, prokuratura, sadownictwo sa opieszale, sprawcy afer, mimo, ze jak najbardziej znani pozostaja bezkarni.

źródło okładki: www.martinus.sk

lbadura | 2012-12-05
Przeczytana: 04 grudnia 2012

Glowni bohaterowie to:
- skorumpowany minister spraw wewnetrznych majacy powiazania z mafia. W kluczowym momencie podejmuje decyzje o zdjeciu ochrony swiadkowi korronnemu, Darkowi Balikowi, znanemu lobbyscie, ktory po szecsiu miesiacach bycia swiadkiem koronnym zaczal ujawniac zbyt wiele szczegolow na temat powiazan politykow i przestepcow.
- Darek Balik - wyzej wspomniany lobbysta, grubo po piedziesiatce, od upadku komunizmu dziala jako aktywny lobbysta, az ruszylo go sumienie i zostal swiadkiem koronnym. Mafia wydala mu wyrok smierci. Dwa razy uszedl ledwo z zyciem. Czy uda mu sie przezyc? Jego jedyna polisa ubezpieczeniowa sa materialy kompromitujace politykow, ktore ukryl w nieznanym miejscu.
- Diana - biologiczna corka Darka Balika. Niesamowicie inteligentna a zarazem bardz atrakcyjna. Pracuje w renomowanym biurze maklerskim. Pewnego dnia do jej biura przychodza dwaji Rosjanie, jeden nie kryje sie z tym, ze nosi bron pod marynarka. Diana dostaje od Rosjan propozycje nie do...

olllaaa222 | 2017-11-06
książek: 1986