School Spirits

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Hex Hall Spin-Off". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Hyperion
hex hall
angielski
Martyna

Fifteen-year-old Izzy Brannick was trained to fight monsters. For centuries, her family has hunted magical creatures. But when Izzy’s older sister vanishes without a trace while on a job, Izzy's mom decides they need to take a break. Izzy and her mom move to a new town, but they soon discover it’s not as normal as it appears. A series of hauntings has been plaguing the local high school, and...

Izzy and her mom move to a new town, but they soon discover it’s not as normal as it appears. A series of hauntings has been plaguing the local high school, and Izzy is determined to prove her worth and investigate. But assuming the guise of an average teenager is easier said than done. For a tough girl who's always been on her own, it’s strange to suddenly make friends and maybe even have a crush.

Can Izzy trust her new friends to help find the secret behind the hauntings before more people get hurt?

źródło opisu: Hyperion Books For Children, 2013

źródło okładki: www.hyperionbooksforchildren.com

Izzy Brannick to 15- letnia kuzynka Sophie, bohaterki książek "Dziewczyny z Hex Hall". Siostra dziewczyny znika w tajemniczych okolicznościach, więc razem w matką przenosi się do małego miasteczka, w którym straszy upiór. Podczas gdy matka Izzy rozwiązuje sprawę jej siostry, bohaterka zapisuje się do szkoły i rozpoczyna śledztwo w sprawie ducha. Jednak szybko okazuje się, że nie wszystkim może ufać, a ktoś usilnie próbuje zabić szkolnych kolegów Izzy.

Jest to spin- off serii "Dziewczyny z Hex Hall". Jest to książka pełna humoru i tajemnic, a główna bohaterka jest osobą, którą od razu można polubić i zacząć jej kibicować.
Akcja powieści rozgrywa się w dużym stopniu w liceum, a bohaterka nigdy wcześniej nie miała z nim do czynienia. Przez co powieść ta staje się książką również dla młodszych czytelników, głównie dziewczyn w wieku 12 lat.

Choć momentami książka była przewidywalna, to samego zakończenia nie można zaliczyć do tych strasznie przewidywalnych. Brakowało mi tu rozwiązania...

monia98 | 2016-03-27
Smilly | 2015-05-06