Las. Środowisko żywe.

Wydawnictwo: Ossolineum
La Forêt, milieu vivant
flora i fauna
Maison

Przewodnik przeznaczony jest dla uczniów. Ukazuje genezę i charakterystykę lasu, życie drzew, klimaty i pory roku, łańcuchy pokarmowe oraz miejsce lasu wśród innych formacji roślinnych Ziemi. Czytelnik znajdzie tu także opisy wszystkich gatunków leśnych: m.in. drzew, krzewów, grzybów, porostów i mszaków oraz zwierząt i śladów zwierząt. Przewodnik został wzbogacony o informacje na temat polskich lasów.

źródło opisu: www.biblionetka.pl

źródło okładki: www.wp.pl

Zaczytana | 2019-02-17

Kompendium wiedzy o lasach i jego mieszkańcach. Ciekawa pozycja dla miłośników poradników, leksykonów zwłaszcza dotyczących lasów. Przeczytałam jakiś czas temu, oczywiście wybiórczo, gdyż chciałam wzbogacić swą wiedzę. Jednak uważam, że książka zachwyci zarówno laika, jak i będzie stanowiła konkretne powtórzenie dla leśników, botaników itp. zawodów. Polecam!