Ptaki w swoim środowisku

Tłumaczenie: Andrzej Warchałowski
Seria: Sekrety natury
Wydawnictwo: Ossolineum
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Oiseaux dans leur milieu : écoguides
ptaki, awifauna
flora i fauna
Maison

Przewodnik zawiera ogólną charakterystykę gatunków i populacji ptaków oraz czynniki wpływające na ich liczebność i rozsiedlenie geograficzne. Czytelnik znajdzie tu także charakterystykę ptaków z terenów miejskich i podmiejskich, terenów równinnych i nizinnych, lasów i zarośli, obszarów górskich, rzek, jezior i stawów oraz wybrzeży morskich, a także informacje o ochronie ptaków.

źródło opisu: www.ossolineum.pl

źródło okładki: www.empik.com

panipat | 2017-03-11
Przeczytana: listopad 2016

Książka całkiem dobra, jednak nie bardzo wiem dla kogo bo na pewno nie dla takiego zapalonego miłośnika ptaków jak ja. Nie podoba mi się podział, w środku za mało informacji, zdjęcia bardzo(!) słabej jakości (gdyby nie opisy, rozpoznanie gatunku byłoby niemal kompletnie niemożliwe), brak szkiców (co dla mnie jest najważniejsze, bo pozwala dostrzec cechy rozróżniające gatunek i na nich się skupić), za mało informacji praktycznych i brak gatunków które (wydawałoby się...) powinny się tam znaleźć. Podobał mi się dział z praktyką ochrony awifauny.