Para z dzieckiem

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
poradniki

Przyjście na świat dziecka to ogromna radość, ale też wielkie wyzwanie i odpowiedzialność. Pojawia się nowa istota całkowicie zależna od swoich opiekunów. Jednak wkrótce będzie miała swoje oczekiwania, i to niekoniecznie takie jakich życzyliby sobie jej rodzice. Pojawią się kłopotliwe sytuacje, które mogą skutecznie uprzykrzyć im życie. A przecież życie w rodzinie nie musi stać się próbą sił, kiedy jedna strona jest w ciągłym natarciu, a druga nie wie jak się bronić. Z miłością tak, ale i jasno sprecyzowanym systemem wymagań. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak sobie radzić w trudnych sytuacjach z twoim dzieckiem ta książka jest dla ciebie. Powstała w oparciu o rzeczywiste problemy, z jakimi zgłaszali się czytelnicy Dziecka po to by im skutecznie przeciwdziałać. Tak, by życie z dzieckiem, choć czasem niełatwe, przynosiło satysfakcję i rodzicielską dumę.

Kasia | 2013-02-14

Na książkę tę trafiłam w księgarni Taniej Ksiązki. Kosztowała mnie 6 złotych. Warta jest naprawdę zdecydowanie więcej. Gdyby rodzice mieli lektury obowiązkowe, ta powinna być pierwszą pozycją na liście! Wciąga niczym najlepsza powieść, a co najważniejsze nie pozostawia obojętnym. Refleksja nad swoim rodzicielstwem i związkiem obowiązkowa!
Ciekawa jest sama formuła książki. Są to listy czytelników Wysokich Obcasów oraz Dziecka i tekstów pani Zofii w tychże czasopismach publikowanych. Nie są to przedruki rubryki typu „Psycholog radzi”, z jakimi spotykamy się w wielu pismach. To rzetelny komentarz psychologiczny do opisanej w danym liście sytuacji. Niesamowite jak wiele autorka potrafi wyczytać z krótkiego listu, z kilku zdań, a jej interpretacje brzmią naprawdę wiarygodnie. Czytanie ułatwia błyskotliwość komentarzy, nazywanie rzeczy jasno i celnie, bez cienia psychologicznej nowomowy tak lubianej przez wielu dumnych z siebie psychologów.
Dalsza część recenzji na moim blogu:...

Michał P | 2018-03-01
Dorotka_eu | 2016-05-30