Dziedzictwo Green Lanterna

Tłumaczenie: Maciek Drewnowski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Green Lantern". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
5 (9 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Green Lantern: Legacy: The Last Will and Testament of Hal Jordan
978-83-237-9749-4
green lantern
komiksy
Zerr

Hal Jordan był zwykłym oblatywaczem, testował nowe projekty samolotów dla Ferris Aircraft. Pewnego dnia stało się coś, co zmieniło jego życie na zawsze. Testowane przez niego urządzenie, wbrew prawom fizyki wzbiło się w powietrze i poszybowało z potworną szybkością w kierunku wraku statku kosmicznego. W jego wnętrzu znajdował się pozaziemski przybysz. Abin Sur - strażnik sektora 2814 - w ostatnich chwilach swojego życia przekazał na ręce zszokowanego pilota swój pierścień, stylizowany na małą, zieloną latarnię. Pierścień, którego moc była praktycznie nieograniczona - jego jedynymi słabościami były kolor żółty, (wobec którego moc pierścienia była bezsilna) i konieczność doładowywania, co 24 godziny.
Abin Sur był członkiem Korpusu Zielonych Latarni, istot, które za pomocą swoich pierścieni utrzymywały porządek w 3600 sektorach kosmosu. Po przybyciu na Oa - planetę, na której znajdowała się główna siedziba Korpusu. Tam Jordan poddany intensywnemu treningowi w użytkowaniu pierścienia. Kilowog, potężny, sympatyczny obcy wyszkolił Jordana najlepiej jak potrafił - ziemski Green Lantern stał się przykładem dla wielu innych rekrutów.

źródło opisu: Egmont, 2003

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl

Szejk | 2015-05-09
Przeczytana: 08 września 2011

Mało zapamiętałem z tego komiksu... w zasadzie tylko to, że nie mogłem się połapać o co w nim chodzi. :D