„Po ukazaniu mnogości bliskich i dalekich światów („Światy”, 2005) oraz przedstawieniu różnych obliczy ludzi w maskach, które przywdziewane są przez nich z wielu różnych powodów („Maski”, 2011), nadszedł czas na trzecią odsłonę cyklicznego projektu antologii wydawanych przez Wydawnictwo The Cold Desire „Magnetyzm” to zbiór opowiadań o budowaniu więzi między bohaterami, ich nieraz trudnym do...

„Po ukazaniu mnogości bliskich i dalekich
światów („Światy”, 2005) oraz przedstawieniu różnych
obliczy ludzi w maskach, które przywdziewane są przez
nich z wielu różnych powodów („Maski”, 2011), nadszedł
czas na trzecią odsłonę cyklicznego projektu antologii
wydawanych przez Wydawnictwo The Cold Desire

„Magnetyzm” to zbiór opowiadań o budowaniu
więzi między bohaterami, ich nieraz trudnym
do wyjaśnienia przyciąganiu się nawzajem, oraz
o tym, co może wyniknąć z tak magnetycznych
relacji. Istnieją osoby, które spotykają się ze sobą
i już nie potrafią się od siebie oderwać – czy masz
odwagę na zgłębienie tajemnic tego niezwykłego
magnetyzmu?

Przyciąganie tak silne, że wiedzie ćmę do ognia.

Czy podobny magnetyzm może połączyć dwie osoby?

Spróbuj poczuć go sam, Drogi Czytelniku..”

źródło opisu: http://www.yaoi.nazwa.pl/WYDAWNICTWO/

źródło okładki: http://www.yaoi.nazwa.pl/WYDAWNICTWO/

Bardzo różnorodny, ale jednocześnie dość dobrze skomponowany zbiór opowiadań. Treść następnego nawiązuje do poprzedniego bardzo subtelnie i z finezją godną pozazdroszczenia. Pomimo różnych pomysłów oraz wykonań, nie czuje się dysonansów – bardziej przechodzi się płynnie od jednej historii do drugiej. Z każdej coś zapadło mi w pamięć, wszystkie wzbudziły emocje.

Polubiłam od pierwszego momentu papier i wydruk. Czyta się łatwo i przyjemnie dzięki wysokiemu kontrastowi i wyraźnym, dość dużym literom. Dodatkowym atutem są notki opowiadające o autorach tekstów, dzięki czemu przestają być tylko nazwiskiem na stronie tytułowej, a zyskują życie, uczucia. Pojawia się też możliwość kontaktu przynajmniej z niektórymi przez podaną stronę bądź maila.

Jedynym mankamentem były pojawiające się gdzieniegdzie literówki czy połknięte znaki interpunkcyjne – prywatne piekiełko dla ogarniętych obsesją gramatycznej poprawności oraz perfekcjonistów.

A po przeczytaniu...

Pozwolicie, że sparafrazuję...

Ewa Paczkowska | 2013-03-21

Oryginał opinii znajduje się na stronie sklepu TCD.

Aleksandra "Rizu" Kapała "Klucznik"

Całkiem przyjemne opowiadanie, może nie zachwycające, ale stanowi dobry aperitif do pozostałych. Pomysł bardzo ciekawy, ale jakby czegoś brakuje. Ciężko mi to określić. Wydaje mi się, że kwestia tkwi w języku, jakim jest napisane? Nie jestem pewna.

Szehina "Szkarłat w jego oczach"

Od pierwszych słów wiedziałam, że będzie mi się podobać. Bardzo wyraziste postacie, może trochę schematyczne, ale ja lubię ograne schematy. Mroczni strażnicy urzekli mnie od samego początku, choć trochę skojarzyli mi się z szarymi strażnikami z Dragon Age. Czyżby jakaś luźna inspiracja? Tu pojawia się moja ulubiona postać drugoplanowa w całym tomiku: Letow. Jest jednym z Strażników, starszym kolegą po fachur1; wybranka serca głównego bohatera, mądrym, spokojnym i pogodnym. Straszni ciepła postać, nawet jej imię wydaje się ciepłe. Gdyby to nie było yaoi i para wokół której osnuta jest główna fabuła mogła doczekać...

Justyna | 2012-12-19
Przeczytana: 22 grudnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Klucznik - beznadziejny początek, beznadziejne zakończenie, w środku dobre fantasy.
Szkarłat w jego oczach - relacja między bohaterami cudowna, fantasy niezłe, ale główny bohater jest momentami nieziemsko irytujący.
System - ...creepy. Akcja troche za szybko sie zawiazala, zakonczenie blade. Brutalnosc dla samej brutalnosci? Argument za miloscia nie do konca mnie przekonuje. A poczatek byl taki obiecujacy...
7DttW - za dużo bohaterów, gubiłam się; lekkość pióra stłamszona przez wulgarność i dziecinne kwestie; emotikony w tekście lit. = porażka.
FS - wszystko zgrabnie się ze sobą przeplata, chociaż są małe luki (np. na jakiej zasadzie dobierano ofiary? po co Przywódca spotkał się z Eevsem?); sceny miłosne bardzo naturalne; jest ciekawie, niebezpiecznie i podniecająco; trochę za szybkie, ale mimo to dobre zakończenie.
Echa - duży plus za umiejscowienie akcji w Polsce; bardzo wiarygodne przedstawienie; chwilami składnia utrudnia czytanie.
PPZMH - zabawne, prawdziwe; nareszcie ktoś nie...

MaeraFey | 2013-03-01
Przeczytana: 10 stycznia 2013

Zgodnie z opisem wydawcy motywem przewodnim antologii ma być siła nieodparcie popychająca ku sobie bohaterów, mimo to teksty są bardzo różnorodne i jedynym sposobem na oddanie im pełnej sprawiedliwości jest omówienie każdego z osobna.

„Klucznik” – Aleksandra „Rizu” Kapała
Damiana nawiedza niezwykle realistyczny sen, w którym dziwaczne indywiduum niewiedzące co to takiego kanapka, prosi o przechowanie pewnego klucza. Rzeczywiście, gdy następnego dnia chłopak zwleka się z łóżka, znajduje tajemniczy przedmiot, lecz uznaje go za prezent od młodszej siostry. Następnej nocy znów ma sen, tym razem znacznie mniej przyjemny. Na dodatek wkrótce wizja okazuje się być czymś więcej niż zwykłym nocnym koszmarem. Dalej to, co zwykle: walka ze złem, świat do uratowania, wielka miłość i tym podobne. Na szczęście bez kiczowatego happy endu.
Na pierwszy rzut oka, styl, którym pisane jest opowiadanie, wygląda poprawnie, ale… Cóż, czytając, trudno oprzeć się wrażeniu, że mamy tu do czynienia nie ze...

Melody | 2014-03-09
ejan | 2013-11-02