Kwiaty cięte uprawiane pod osłonami

Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne
poradniki

Oddajemy do rąk Czytelników książkę, napisaną przez pracowników naukowych Wydziału Ogrodniczego Akademii Rolniczej w Poznaniu, z nadzieją, że znajdzie ona życzliwych odbiorców w gronie żądnych wiedzy studentów oraz producentów roślin ozdobnych. Można się z niej dowiedzieć, między innymi, o wprowadzanych technologiach, obniżających wysokie koszty produkcji, a także o nowych rodzajach i gatunkach roślin, uprawianych na kwiat cięty, jak np. czosnki, dziurawce, nawłocie, słoneczniki, tojady, ostróżki, molucelle. Rodzima produkcja nie pokrywa w pełni zapotrzebowania rynku na kwiaty cięte i wiele z nich pochodzi z importu. Mamy nadzieję, że poradnik zainspiruje do wykorzystania dużego potencjału produkcyjnego tego działu ogrodnictwa.