Focus, nr 10/2012

Wydawnictwo: Gruner+Jahr Polska
czasopisma
Respice

Wybrane artykuły z numeru: Mózg na wokandzie - rozmowa z prof. Michaelem Gazzanigą Odpowiedzialność za przestępstwa nie leży w mózgu człowieka – mówi prof. Michael Gazzaniga, szef Centrum Studiów nad Umysłem SAGE na University of Kalifornia Mózg na wokandzie Pokaż mi swój mózg, a powiem, czy jesteś mordercą – amerykańskie sady wydają wyroki na podstawie skanów mózgu oskarżonych. Ale „to...

Wybrane artykuły z numeru:
Mózg na wokandzie - rozmowa z prof. Michaelem Gazzanigą

Mózg na wokandzie
Pokaż mi swój mózg, a powiem, czy jesteś mordercą – amerykańskie sady wydają wyroki na podstawie skanów mózgu oskarżonych. Ale „to człowiek, nie mózg, popełnia zbrodnie” – mówi nam neurobiolog prof. Michael Gazzaniga
Poznaj się na sobie
5 praw psychologii, których znajomość ułatwi ci życie, a czasem może je nawet uratować

Krew pita jak wino
Syberyjscy Nieńcy zużywają renifera do najmniejszej kosteczki. Ze skór robią domy i ubrania, ze ścięgien nici, a z kości uprzęże. Mięso najlepsze jest na surowo. W przekrojonym na pół, wypatroszonym zwierzęciu krew zbiera się jak w wazie. To takie nienieckie wino
Sława w cieniu tragedii
Mało co rozjusza opinie publiczna tak bardzo jak zaginięcie lub zamordowanie dziecka. Z jednej strony jest to rujnująca życie tragedia, z drugiej – świetna okazja do zrobienia medialnej kariery, a nawet zbicia fortuny

Amerykański model zbawienia świata
Naprawianie świata za pomocą mediów wymyślił James Webb Young, dyrektor agencji „J. Walter Thompson”
Antykampanie, czyli zombie w służbie społeczeństwa
Za pomocą mediów można próbować naprawiać świat. Jednak nawet drobny błąd może przynieść fatalne skutki

Profesor Cyborg
Mózg cały czas się unowocześnia. Za kilkanaście lat neuroimplanty pozwolą nam na bezpośrednie sterowanie własną pamięcią i przesyłanie emocji innym ludziom – mówił podczas wizyty w Centrum Nauki Kopernik prof. Kevin Warwick z University of Reading, pierwszy na świecie naukowiec-cyborg

Nowy, lepszy człowiek
Wszczepiane do mózgu implanty zwiększają możliwości naszego umysłu w niewyobrażalny dotąd sposób. Tylko czy to naprawdę konieczne? Przecież i tak jesteśmy już cyborgami

Naukowe wibracje w Centrum Nauki Kopernik
Chcesz wydobyć muzykę z kamienia, świerku i nożyka do jarzyn? Zagrać własnym ciałem lub powietrzem z dmuchawy? Zapraszamy na wystawę „Wszystko gra” w Centrum Nauki Kopernik

Stary jak Nobel: Szwedzi stracą monopol na naukę?
Filantropi z całego świata prześcigają się w fundowaniu nagród dla obiecujących badaczy. Wygląda wiec na to, ze Szwedzi powoli tracą monopol na promocje nauki

źródło opisu: http://www.focus.pl

• Lab Girl
  • Imaginarium
Pierwszy śnieg
Jo Nesbø

7,85 (6209 ocen i opinii)
Złotowidząca. Schronienie
Rae Carson