Obłąkańcy

83-85476-60-1
corrum

źródło okładki: zdjęcie autorskie

makuda | 2014-01-11

Czytałam tę książkę w liceum, a więc kawałek czasu już minął... Mam do niej jednak duży sentyment.
Pamiętam, że jeszcze wtedy niezbyt chętnie wygospodarowywałam czas na czytanie. Ta książka jednak zrobiła na mnie w tamtym czasie piorunujące wrażenie.
Bukowski pokazuje świat, w którym człowiek jest podporządkowany władzy, a wszelkie objawy odmienności, czyli życia według własnych marzeń, traktowane są jako choroba. Chore jednostki natomiast są elimonowane.

Już nie raz zabierałam się do ponownego przeczytania tej książki, ale jakoś nigdy nie było okazji, aby ją odszukać. Dzisiaj chyba się do tego zmotywuję.

Polecam każdemu, kto lubi science fiction, poświecenie trochę czasu na tę książkę. Swoją drogą naprawdę cieniutką ;)

Bany87 | 2018-01-08
Konrad | 2017-09-02