Miotła i Ptak

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Perełki Mili". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Mila
7izka7

Bajka opowiada o niezwykłej przyjaźni Miotły i Ptaka. Jest pełna humoru, radości i optymizmu. W znalezieniu mieszkania dla Ptaka, Miotle pomagają dzieci, Bałwanek a nawet Czarownice - śpiewająco!

źródło opisu: http://www.wydawnictwomila.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwomila.pl/

ilo99 | 2019-05-24
Przeczytana: 24 maja 2019

Przeczytane. Miało być śmiesznie, a było żenująco. Nie było za to ciekawie, bo mały słuchacz z ulgą popatrzył na ostatnią stronę. Te wszystkie epitety, wyzwiska, te złe emocje, których doświadcza miotła. Wszystko to razem nie skłaniało do ponownej lektury książeczki. A szkoda. Ponieważ lubię wiersze pani Chotomskiej i liczyłam na dobrą zabawę. Nie tym razem, niestety. Na szczęście rysunki sprawiają, że nie jest to totalna klapa.

Viki | 2017-11-29

Jak sam tytuł mówi bajka opowiada o miotle i ptaku. Tytułowa miotła chce pomóc ptakowi znaleźć w szarym mieście jakieś drzewo, na którym mógłby zamieszkać. I choć bardzo się stara niestety wszędzie jest ktoś, kto w jakiś sposób uniemożliwia to miotle. Historyjka zawiera wiele fajnych, wpadających w ucho rymowanek.  Mój trzyletni Szymuś siedział i słuchał bajki, jak nigdy. Raz go rozproszył autobus za oknem (nikt nie wygra z autobusem stojącym za oknem :)) Tym bardziej mnie to zaskoczyło, gdyż książeczka dedykowana jest dla starszych dzieciaków.
Sama opowieść uczy dziecko, że warto pomagać, że bezinteresowna pomoc wraca do nas w postaci dobra, żeby się nie poddawać, bo chociaż możemy znajdować się w bardzo trudnej sytuacji w końcu zjawi się ktoś, lub stanie się coś, co nam pomoże.
Książeczka jest także pięknie wydana. Mamy wiele ilustracji przedstawiających historię. Strony mają przeróżne kolory. W tekście często zmieniano czcionkę. Czasem są to duże, pogrubione litery, czasem mają...