Teatr Ósmego Dnia

Wydawnictwo: Agora SA
teatr
la_stamina

Album jest pierwszą pozycją ogarniającą całą dotychczasową historię Teatru Ósmego Dnia. Teatr Ósmego Dnia to fenomen. Gra już 45 lat i choć dawno zyskał status legendy, najwybitniejszego teatru alternatywnego Polski powojennej, to jednocześnie nadal jest żywą, wywołującą ogromne emocje formacją, sceną na której nie kładzie się choćby cień pomnikowości. W albumie ogromną rolę odgrywają wysmakowane fotografie. Z przedmowy wydawców: „Począwszy od ostatniej premiery, cofamy się w czasie, by zobaczyć w kadrze coraz wcześniejsze etapy kreacji scenicznych Teatru. Zdjęcia oddają rytm i nerw tych dokonań – przywołują obrazy, gesty i słowa, które nie tylko zapadały w pamięć widowni, ale także wpływały na tożsamość coraz bardziej zbuntowanego pokolenia. Zapraszamy w podróż do źródeł Ósmego Dnia. Na spotkanie z Teatrem".

źródło opisu: Agora SA

źródło okładki: google