Kull Zwycięzca

Seria: Mistrzowie SF i Fantasy
Wydawnictwo: Amber
Kull The Conqueror
Ventlan

Dzięki niezwykłemu splotowi wypadków Kull z Atlantis, żołnierz i niewolnik, zostaje władcą olbrzymiego królestwa Valuzji. Wkrótce jednak spiskujący arystokraci i kapłani strącają z tronu młodego monarchę. Kull wyrusza w niebezpieczną podróż do krainy, gdzie najpotężniejszym narzędziem walki jest magia. Musi odnaleźć legendarną broń, dzięki której odzyska koronę, uchroni przed niewolą swój lud i połączy się z ukochaną kobietą.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 1998

źródło okładki: http://www.vivarium.com.pl

Grzegorz | 2014-07-23

Opowieść rozgrywająca się w świecie stworzonym przez jednego z ojców fantasy, Roberta E. Howarda, twórcę postaci Conana Barbarzyńcy i Kulla, który stanowi coś w rodzaju prekursora tego pierwszego.

Typowe heroic fantasy w starym stylu. Nic dodać, nic ująć. Przeczytałem przed laty dlatego, ponieważ dostałem w prezencie.