Chichot Temidy

978-83-60383-44-5
humor, prawo
inne
agacia1610

Czy wiesz, że: W Kambodży podczas zabawy noworocznej nie wolno używać pistoletów na wodę? W Hartford, w Connecticut, USA, nie wolno przechodzić przez ulicę na rękach? W Saratoga, na Florydzie, USA, obowiązuje zakaz śpiewania w stroju kąpielowym? W Irlandii studentów Trinity College obowiązuje zakaz poruszania się na terenie szkoły bez miecza? W Greene, w stanie Nowy Jork, USA, można nauczyć...

Czy wiesz, że:

W Kambodży podczas zabawy noworocznej nie wolno używać pistoletów na wodę?
W Hartford, w Connecticut, USA, nie wolno przechodzić przez ulicę na rękach?
W Saratoga, na Florydzie, USA, obowiązuje zakaz śpiewania w stroju kąpielowym?
W Greene, w stanie Nowy Jork, USA, można nauczyć papugę mówić, ale nie szczekać?

Przyjemnej zabawy podczas czytania!

źródło opisu: www.replika.eu

źródło okładki: www.replika.eu

robofree | 2017-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2017

Króciutka książeczka w zabawny sposób pokazująca niektóre przepisy prawne, które w większości wprowadzają czytelnika w zdumienie a niektóre są wręcz absurdalne. Oczywiście wiele z nich się zdezaktualizowało, inne są trochę naciągane, ale i tak większość obowiązuje w systemie prawnym, niektórych państw. Na czele tutaj są kraje arabskie i USA gdzie każdy stan rządzi się swoim prawem, a absurd goni absurd.
W stanie Oklahoma (USA) obowiązuje zakaz czytania komiksów podczas prowadzenia pojazdu mechanicznego.
To tylko jeden z przytoczonych przykładów.
Warto przeczytać tylko dla samej dobrej zabawy i poprawienia sobie humoru.

Marquee | 2015-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2015

Prawo niekoniecznie poważne
W Greene można nauczyć papugę mówić, ale nie szczekać.
W Lefors (Teksas) możesz wypić jednym duszkiem tylko trzy łyki piwa.
W Hartford (Connecticut) nie wolno przechodzić przez jezdnię na rękach.
W stanie Indiana zabronione jest noszenie wąsów, jeśli ich właściciel ma zwyczaj całowania innych ludzi.- Żart? Bynajmniej. Takie i inne przepisy zebrane z każdego kątka Stanów Zjednoczonych znajdują się w tej pozycji. Polecam jako miły pobudzacz uśmiechu, który tylko potwierdza jak czasem prawo bywa zaskakujące.