SOLO. Solista Ueli Steck

Tłumaczenie: Małgorzata Kiełkowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Literatura górska na świecie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Stapis
SOLO. Der Alleingänger Ueli Steck
978-83-61050-46-9
markusNH

Szwajcar Ueli Steck urodził się w 1976 roku. W wieku 18 lat wspiął się na Eiger legendarną północną ścianą, klasyczną drogą Heckmaira. Dziś znany jest przede wszystkim z pokonywania solo bardzo trudnych dróg wspinaczkowych w rekordowym tempie. W 2008 roku osiągnął Grandes Jorasses w czasie 2 godziny 21 minut, w 2009 na Matterhornie osiągnął czas 1 godzina 56 minut. W 2010 roku ustanowił rekord wejścia północną ścianą na Les Droites (masyw Mont Blanc) - 2 godziny 8 minut. W roku 2011, w 10,5 godziny wszedł na Shisa Pangmę. To dzięki takim wyczynom zyskał przydomek „Swiss Machine”.

źródło opisu: www.stapis.com.pl

źródło okładki: www.stapis.com.pl

Piotr Wojnowski | 2016-03-03
Przeczytana: 2012 rok

Jestem wielkim fanem Uelego Stecka. Jest to jeden z tych wspinaczy, którzy robią rzeczy, o których inni mogą pomarzyć. Wbrew temu co sądzą niektórzy jest to okupione bardzo ciężką pracą.
Prowadząca wywiad chwilami jest irytująca, ponieważ nie do końca wie o czym rozmawia. Z drugiej strony, dzięki temu jest to w miarę zrozumiałe dla laików.

dLech | 2017-10-27
KoKo | 2017-01-08