Między psem a wilkiem

Tłumaczenie: Aleksander Bogusławski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Onirokrytyka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: W.A.B.
Mieżdu sobakoj a wołkom
83-88221-43-4
literatura rosyjska
literatura piękna
-O_O-

Sasza Sokołow jest prawdziwym mistrzem w pisaniu o niczym i gawędzeniu bez ładu i składu – podobnie jak wielcy rosyjscy prozaicy, od Gogola przez Babla do autora 'Moskwy-Pietuszek', Wieniedikta Jerofiejewa. Zawikłane wydarzenia, opowiadane u Sokołowa raz przez rzemieślnika z najgłuchszej prowincji, a raz przez zubożałego arystokratę, składają się na opowieść pełną gier słownych i zabawnych przejęzyczeń. Jednak tylko pozornie mówi się w niej o niczym – bo słyszymy tu i o ludzkiej samotności, i o sprawach ostatecznych. 'Między psem a wilkiem' jest jedną z najśmielszych artystycznie książek napisanych po rosyjsku. Stanowi rosyjski odpowiednik 'Finnegan'.

źródło opisu: http://www.wab.com.pl/

źródło okładki: http://www.wab.com.pl/

Barbara_Pióro | 2017-02-22

Uwielbiam, ale to nie dla każdego lektura. Trzeba mieć odwagę i dać się ponieść "zaumnej" logice.

-O_O- | 2012-12-22
Przeczytana: 17 grudnia 2012

hmmm...czytając tę książkę miałam wrażenie, że ktoś sobie usiadł i zapisał swoje pijackie majaki. Dochodzę do posłowia tłumacza i tam dowiaduje się, że to "dzieło" porównywalne do Finnegan's Wake. Mam mieszane uczucia.