Pretty Little Liars. Bezlitosne

Tłumaczenie: Mateusz Borowski
Cykl: Pretty Little Liars (tom 10)
Wydawnictwo: Otwarte
Pretty Little Liars. Ruthless
Boopoland

Dziesiąta część bestsellerowej serii „Pretty Little Liars” Nigdy mnie nie znajdziecie. A. Wspomnienie o Tabicie wciąż prześladuje Emily, Arię, Spencer i Hannę. Tajemniczy nadawca SMS-ów w każdej chwili może zdradzić ich sekret. Dziewczyny jednoczą siły w walce z niewidzialnym wrogiem, ale i tak wpadają w zastawiane przez niego pułapki. Czy tym razem prawda wyjdzie na jaw? „Pretty Little...

Dziesiąta część bestsellerowej serii „Pretty Little Liars”

Nigdy mnie nie znajdziecie.
A.

Czy tym razem prawda wyjdzie na jaw?

„Pretty Little Liars” to nie tylko książki – to moda, marka, kilkanaście tysięcy fanek na Facebooku

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3481,Bezlitosne-PLL-10

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3481,Bezlitosne-PLL-10

Arlet | 2016-10-27
Na półkach: Beem, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 27 października 2016

Po niesamowitej dziewiątej części, dziesiątka okazała się niestety słabsza.
Tak jak w tamtej wszystko było wyważone, tak tutaj autorka przesadziła. Dreszczyka nie da się stworzyć wyłącznie poprzez pojawiającą się między krzakami postać. Za dużo tego - ciągły chichot, szepty, unoszące się na wietrze kosmyki włosów...irytacja podczas czytania gwarantowana. Swoją drogą Kłamczuchy siedząc w domach wieczorem mogłyby zasłaniać okna.
Z czym się przyszło zmierzyć dziewczynom? Nad każdą wisi widmo wydarzeń z Jamajki. A poza tym?
Spencer dopadają demony wakacji spędzonych w letniej szkole. Jest pewna swej przyszłości, która niespodziewanie staje pod znakiem zapytania. Zniesie to, a może postrada zmysły niczym Lady Makbet?

Emily poznaje kogoś, kto ją oczarowuje. Czyżby znalazła wreszcie bratnią duszę?

Do Arii, na wezwanie, wraca pewien pan z przeszłości. To definitywny koniec związku z Noelem? Co jeszcze zrobi Klaudia?

Hanna wyznaje grzechy, a potem zamienia się w Julię. Kto zagra Romea?...

Jak na razie to była najsłabsza część serii " Pretty Little Liars ". Od samego początku byłam nią zachwycona, ale szczerze mówiąć, nie różni się prawie niczym od poprzedniej części " Uwikłane ". Jedyne co mnie denerwuje to prawie na końcu każdego rozdziału tech chichot nie wiadomo skąd, jakby na siłę autorka próbowała nam przypomnieć o tym, że " A. " dalej gdzieś tam jest. Polecam.

lacerta | 2014-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2014

Po dość długiej przerwie znów zapragnęłam powrócić do Rosewood. I chociaż po przednich częściach czułam niedosyt i spadek poziomu to miałam nadzieję, że tym razem nastąpi lekki przełom, i że znów wpadnę w książkę jak dziewczyny w sidła tajemniczego A. Lekki przełom nastąpił, ale niestety nie w tą stronę, w którą bym sobie życzyła.
Strasznie nudziłam się podczas lektury, która skupia się głównie na rozpamiętywaniu poprzedniego tomu. Średnio ciekawiły mnie również wiadomości od A.
Najwyraźniej 10 tomów Kłamczuch jest już ponad moje siły. Mam wrażenie, że autorce brakuje pomysłów. Jeśli o mnie chodzi to seria mogłaby się spokojnie skończyć.

Dori | 2013-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2013

Książka powoli staje się ciekawsza i bardziej trzymająca w napięciu niż serial. Czasami żałuję, że w tym drugim tak bardzo odchodzą od tego, co jest w powieści. Spencer, Hanna, Aria i Emily mają coraz więcej problemów oraz tajemnic, a każda nowo spotkana osoba staje się jednym z wrogów. Jeżeli chodzi o moje odczucia, to jeden z plusów tej książki. Warto też dodać, iż te nowe postacie powodują, że fabuła powieści nie ciągnie się jak makaron i samą książkę czyta się w zaskakująco szybkim tempie. Oby tak dalej :)

talitha_kum | 2013-09-28
Przeczytana: 27 września 2013

Uwielbiam czytać książki z tej serii ale zawsze po odłożeniu następnej mam wrażenie, że ktoś mówił do mnie jak do dziecka. Nie wiem czy taki jest styl Autorki, czy po prostu to wina tłumaczenia ale chyba po jedenastą część sięgnę w języku angielskim żeby się przekonać gdzie leży prawda.
Treść książki (jak i pozostałych części) ciekawa, jak najbardziej wciągająca fabuła, dobrze zorganizowana, przyjemnie napisana ale trochę niepotrzebne są niektóre opisy, retrospekcje do wcześniej (nawet kilkukrotnie) opisanych wydarzeń. Wygląda to mniej więcej tak: "Ala ma kota. Mieszka z nim na skraju dębowego lasu w pobliżu Chatki Puchatka. Co ranek wychodzą razem na spacer i zbierają leśne jagody. Ale wiesz..? Ala ma kota.." Troszkę to przeszkadza, bo czytając po raz wtóry opis tej samej sytuacji ma się poczucie straty czasu, a głupio przekręcić 2 strony w przód bez czytania, chociaż dobrze wiesz co tam napisane.. Gdyby nie ten zabieg to z grubo ponad 300 stron książki zrobiłoby się 200. A może...

Patiopea | 2013-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2013

Pamiętam jak ujrzałam pierwszą książkę z serii. Wtedy jeszcze nie spodziewałam się, że seria tak przypadnie mi do gustu. Moją uwagę przyciągnęła najbardziej okładka. Leżący sobie samotnie pojedynczy obcas i okalająca go ziemia. A tuż po przeczytaniu opisu stwierdziłam, że to może być coś innego, historia całkiem oryginalna i ciekawa. Pierwszy tom bardzo mi się wtedy spodobał. Teraz sięgałam już po dziesiątą część i nie mogłam wręcz uwierzyć, że tyle ich już jest na mojej półeczce.

Sms-y przestały przychodzić. Aria, Hanna, Emily i Spencer mają nadzieję, że najgorsze się już skończyło. Ale każda z nich nadal ma swój sekret, a także jeden wspólny. Ciągle dręczą je wyrzuty sumienia, a przeszłość zaczyna upominać się o swoje. Dla Arii rozpocznie się długi i trudny okres pełen wzlotów i upadków. Hana musi zdobyć się na wyjawienie prawdy. Spencer powinna pokonać swoje lęki. Co tym razem zbroją kłamczuszki?

U bohaterek wiele się zmieniło. Nie są ani trochę podobne do tych, które...

puma86 | 2015-05-17
Przeczytana: 17 maja 2015

Cała seria bardzo dobra,trzeba to przyznać.Jednakże uważam że ta część jest stosunkowo słaba ,nie wiem czy wynika to z tego że czytam jedną po drugiej? a może czas na przerwę od naszych ulubienic? Jedno jest pewne i przyznaje się bez bicia, ciężko było mi dotrzeć do końca tej części.Mało się działo ,nie było zaskakujących zwrotów akcji. Mam nadzieje że po krótkiej przewie, znowu zacznie się dziać .

Kinia | 2013-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2013

To już dziesiąta część z serii ,,Pretty Little Liars'' i można byłoby pomyśleć, że autorka nie będzie miała już nic ciekawego do napisania oraz, że będzie stale powielać te same schematy. Oczywiście nic bardziej mylnego. Jak zwykle Sara Shepard przenosi nas do tajemniczego miasteczka Rosewood, gdzie sekrety, intrygi i plotki są na porządku dziennym. ,,Bezlitosne'' świetnie trzyma poziom swoich poprzedniczek i jest równie mocno wciągająca jak one. Jestem naprawdę pod wrażeniem, że autorka ma tak wiele świeżych i zaskakujących pomysłów na poprowadzenie fabuły tak wielotomowej serii. Mam nadzieje, że już niedługo będę mogła zapoznać się z kolejnymi częściami ,,Pretty Little Liars'', gdyż ta część sprawiła, że mam ochotę na jeszcze dłuższy pobyt w Rosewood. :)

młoda_pisarka | 2014-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2014

KŁAMCZUCHY TAŃCZĄ W OGNIU...

Kiedy okazuje się, że Tabita, dziewczyna, którą Kłmaczchy poznały na Jamajce wcale nie była nowym wcieleniem Ali, a jedynie niewinną dziewczyną, wspomnienie o popełnionym przez nie błędzie staje się wręcz paranoiczne i niemożliwe do wytrzymania. Tym bardziej, że tajemnicze wiadomości wciąż przychodzą, a jeśli Tabita nie żyje i Ali nie żyje to kto jest ich autorem?

A. zastawia kolejne pułapki na cztery przyjaciółki, a tym razem jej/jego specjalną bronią okazuje się dziewczyna z przeszłości Spencer - Kelsey.

Jakby tego było mało w życiu Kłamczch znów zaczyna się wiele dziać, a każde smakowite sekrety to pożywka dla A.

Aria wciąż zmaga się z Klaudią, a szala w pojedynku o Noela zaczyna przechylać się na stronę Finki. Co zrobi Aria, gdy jej życie miłosne stanie na głowie, a dawna miłość stanie u drzwi?

Całkiem inaczej ma się sprawa u Hanny, która po nie udanej próbie odzyskania Mike'a poddaje się. Jak na zawołanie na jej drodze pojawia się Liam. Ale...

Anita | 2014-03-01