7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
sztuka
Gosia

Gosia | 2014-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2014

Zbiór felietonów nt. rysunku/plastyki Szymona Kobylińskiego.
Mam tak, że jak czytam jakąś książkę/wywiad/oglądam film itp. to jak ktoś poleca jakąś pozycję, to zapisuję, żeby przy okazji się zaznajomić i zgłębić temat. Póki co - nigdy takiego "polecenia" nie żałowałam.

"Obserwacje plastyczne" polecał w jednym z wywiadów polski ilustrator. Spodobały mi się jego dzieła, a że traktował "Obserwacje" jako źródło natchnienia, do którego często zagląda, odszukałam na allegro (książka wydana w 1969 roku) i nabyłam, za zawrotną kwotę 9,99.

Zdecydowanie jest tak, jak pisze Kobyliński - trzeba ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Zwraca uwagę na części składowe "techniki", podpierając przykłady konkretnymi dziełami.

Zdecydowanie uznaję tę pozycję, za zachętę do nauki rysunku, malarstwa itp. :) Będę wracać.

Fairon | 2012-12-13