Propaganda dobrych serc, czyli pierwszy tom o reklamie społecznej

Wydawnictwo: Agencja Wasilewski
978-83-924039-1-3
biznes, finanse
Strzelba

Pierwsza w Polsce bogato ilustrowana, oparta na naukowych badaniach i praktycznych przykładach, jedna z niewielu na międzynarodowym rynku księgarskim książka o reklamie niekomercyjnej, nazywanej potocznie reklamą społeczną. Jest źródłem cennej wiedzy o mechanizmach społecznych i psychologicznych rządzących odbiorem reklamy społecznej. Dla autorów i twórców ważna pozycja o praktycznych sposobach przygotowania, planowania i badania kampanii społecznych.
Licząca 256 stron publikacja wyjaśnia różnice między reklamą społeczną a komercyjną, przedstawia historię reklamy społecznie użytecznej na świecie i w Polsce, opisuje szeroko kilka kampanii polskich (m.in. "Powstrzymać przemoc domową, "Sprzątanie świata") i zagranicznych (m.in. "Partnership for a Drug-Free America"), wskazuje na znaczenie badań skuteczności reklam społecznych, prezentuje dorobek "w służbie ludzkości" Andrzeja Pągowskiego, polskiego odpowiednika "skandalisty" Oliviera Toscaniego.
W książce "Propaganda dobrych serc, czyli rzecz o reklamie społecznej" znalazły się specjalne wywiady z Jolantą Kwaśniewską - prezesem Fundacji "Porozumienie bez barier", a także z profesorami: Jerzym Bralczykiem i Jerzym Mellibrudą oraz publicystą - Krzysztofem T. Toeplitzem. Istotnym merytorycznie i efektownym wizualnie uzupełnieniem tomu jest dokumentalny zapis ponad 40 polskich kampanii społecznych z lat 1997-2001.
Grono autorów książki - pod redakcją dr Dominiki Maison z Uniwersytetu Warszawskiego - stanowią naukowcy, analitycy i praktycy rynku reklamowego w Polsce.
Pomysłodawcą tej publikacji jest Fundacja Komunikacji Społecznej w Warszawie, wydawcą tomu zaś Agencja Wasilewski.
Książka adresowana jest do osób oraz instytucji zainteresowanych komunikacją społeczną: fundacji i stowarzyszeń, organizacji rządowych i samorządowych, agencji reklamowych, promocyjnych i public relations, uczniów szkół średnich i studentów piszących prace na ten temat, firm komercyjnych, które poprzez zaangażowanie w problematykę społeczną tworzą swój wizerunek.

źródło opisu: http://www.ksiegarnia-ekonomiczna.com.pl/modules.p...(?)

źródło okładki: http://www.ksiegarnia-ekonomiczna.com.pl/modules.p...»