Seryjny

Okładka książki Seryjny John Lutz
Okładka książki Seryjny
John Lutz Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Frank Quinn (tom 6) Seria: Zabójcza seria kryminał, sensacja, thriller
Frank Quinn (tom 6)
Zabójcza seria
Serial
Prószyński i S-ka
2013-01-08
2013-01-08
Jarosław Skowroński
Nowy Jork morderstwo seryjny zabójca

Różne oceny. Moja będzie na mały plus.Czyta się dobrze i szybko, ale jest mały niedosyt . Trochę niski poziom. Jest dużo krwi dlatego polecam miłośnikom tego gatunku.

Dawno nie czytałam nic tego autora, a ostatnio przypomniało mi się, że pisuje on całkiem mroczne i krwawe historie. Ostatnio właśnie na takie miałam zapotrzebowanie wewnętrzne i podobnie jak poprzednio nie zawiodłam się. Jeśli lubisz się odrobinę bać to polecam.

Jest to typowy kryminał, który ma przykuwać uwagę do zbrodni i etapów jej wyjaśniania. Moją przykuł średnio. Z jednej strony mamy tutaj dość konkretny, bardzo mroczny klimat a z drugiej, sporo sztampy. Dodatkowo następuje przesyt i przekoloryzowanie mocnych scen zabójstw na kobietach. Autor skupił się tu raczej na ilości, a nie jakości. Chociaż mimo swoich wad, potrafi być frapująca. Książka ta to niezła cegła, ale na szczęście czyta się ją szybko.

Sadystyczna, makabryczna i mroczna opowieść dla osób o mocnych nerwach oraz niezbyt wrażliwych na opisy . Opinie na temat tej książki są różne. Jedni chwalą, inni krytykują.
Mnie fabuła tej książki wprawiła w osłupienie i przerażenie, przede wszystkim ze względu na "pomysłowość" oraz bestialstwo seryjnego mordercy, zwanego Rzeźnikiem. Ostrożny, metodyczny szaleniec, potrafiący wtopić się w tłum. Dla ludzi – zwykły człowiek, osoba z sąsiedztwa. Dla tropiących go detektywów umykający cień, ale przede wszystkim potwór, który w okrutny sposób torturuje i kaleczy kobiety. Dręczy je w bestialski sposób, pilnując by wciąż były świadome zadawanego im bólu...aż do końca.
Nie wiem w jakiej głowie, chorym umyśle może zrodzić się pomysł na tak okrutne zbrodnie. Oczywiście wszystko w imię winy, kary, zadośćuczynienia. I te opisy:
"...spójrzcie, jak precyzyjnie poodcinał górne warstwy skóry, żeby zwisały jak frędzle. Jakby chodziło mu o przyozdobienie ofiary". Chyba raczej wieczorem nie wyjdę już sama na ulicę. Nawet z naszym jamnikiem zaczepno- obronnym

Nie przepadam za "mocnymi tematami" napisanymi w sposob lekki,łatwy i przyjemny.....
I do tego postać Pearl partnerki detektywa, ktory jest rozsądny, zrownowazony, ale w niej zakochany. Pearl to kobieta, która jest niemila dla wszystkich, impertynencka wrecz, wiecznie nie w humorze. Ta postac tak mnie zniechecila, ze chcialam po kilkunastu stronach rzestac czytac, ale jakos sie przemoglam.....
Ale mam wrazenie,ze autor albo jest kobietą nienawidzącą mężczyzn, albo mężczyzną "pantoflarzem"

Bardzo dobry kryminał. Akcja dynamiczna, nieprzewidywalna i zaskakująca- czyli ma wszystko to czego szukam w kryminałach.

Książka dosyć długo wyczekiwała na swoją kolej w mojej biblioteczce, dwa podejścia były do jej przeczytania. Pierwsze podejście skończyło się zniechęceniem spowodowanym ,,brutalnością" książki. Drugie podejście, inne spojrzenie na książkę no i efekt taki że bardzo szybko ja przeczytałem.

Zdecydowanie polecam osobą o mocnych nerwach i lubiących mocne opisy!.

Typowy sredniak ze slabym jezykiem ale ciekawa trescie merytorycznie. Poczatek kiepski potem coraz lepiej. Jesli chodzi o jezyk to bardzo prosty, mam tez wrazenie, ze polskie tlumaczenie jest fatalne.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Największym plusem tej cześci jest to, że zaskakująco szybko się ją czyta. Książka przeciętna, po dopracowaniu mogłaby być lepsza (za dużo zbrodni, za mało szczegółów) jednak nie było to wielkim problemem.

Niby mi się podobała, ale chyba szybko o niej zapomnę.
Ogólnie polecam.

Niby mi się podobała, ale chyba szybko o niej zapomnę.
Ogólnie polecam.

Wow, od pierwszej strony do samego końca trzyma w napięciu, każda strona ma akcje, a morderstwo goni morderstwo.
Jest miłość, jest zemsta, jest intryga, jest mnóstwo tropów i jeden cel.
Świetna

Jest miłość, jest zemsta, jest intryga, jest mnóstwo tropów i jeden cel.
Świetna

• Thriller/sensacja/kryminał