Allegro - kampania grudzień kat. kryminał

Seryjny

Tłumaczenie: Jarosław Skowroński
Cykl: Frank Quinn (tom 6) | Seria: Zabójcza seria
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Serial
Ag2S

Dobrze wie, jak zadawać ból. Będzie robił to nadal. A one będą cierpieć. Ofiarę obdzierano ze skóry żywcem. Ból bił z każdego rysu twarzy kobiety, jakby wciąż cierpiała, nawet po śmierci. Oczy miała wytrzeszczone z przerażenia i wpatrzone w pustkę. Na nocnym stoliku leżała elektryczna lokówka. Każde z obrażeń wystarczało, by ofiara straciła przytomność, ale nie dano jej chwili wytchnienia....

Dobrze wie, jak zadawać ból. Będzie robił to nadal. A one będą cierpieć.

Ofiarę obdzierano ze skóry żywcem. Ból bił z każdego rysu twarzy kobiety, jakby wciąż cierpiała, nawet po śmierci. Oczy miała wytrzeszczone z przerażenia i wpatrzone w pustkę. Na nocnym stoliku leżała elektryczna lokówka. Każde z obrażeń wystarczało, by ofiara straciła przytomność, ale nie dano jej chwili wytchnienia. Podobnie jak przy poprzednim morderstwie, w powietrzu czuć było amoniak.

Kolejne zabójstwa cechuje coraz większe okrucieństwo. Detektyw Frank Quinn wie, że żeby schwytać „Rzeźnika” musi najpierw zrozumieć motywy jego działania. Żeby dojść do szokującej prawdy, będzie musiał cofnąć się w przeszłość – odkryć i połączyć ze sobą fakty pozornie nie mające nic wspólnego z sadystycznymi morderstwami popełnianymi w Nowym Jorku.

Morderca cierpliwie zmierza do celu. Tylko on zna reguły gry i tylko on wie, że ofiary są jedynie narzędziami. Plan jest perfekcyjny, jego realizacja – doskonała, jednak cel musi pozostać ukryty. „Rzeźnik” zbliża się do niego coraz bardziej. Jest już o krok.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/Seryjny-p-31148-1-30-.html

hanterkaa | 2018-07-21
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 21 lipca 2018

Jest to typowy kryminał,który ma przykuwać uwagę do zbrodni i etapów jej wyjaśniania.Moją przykuł średnio.Z jednej strony mamy tutaj dość konkretny,bardzo mroczny klimat a z drugiej,sporo sztampy.Dodatkowo następuje przesyt i przekoloryzowanie mocnych scen zabójstw na kobietach.Autor skupił się tu raczej na ilości,a nie jakości.Chociaż mimo swoich wad,potrafi być frapująca.Książka ta to niezła cegła,ale na szczęście czyta się ją szybko.

Rybana | 2018-03-03

Sadystyczna, makabryczna i mroczna opowieść dla osób o mocnych nerwach oraz niezbyt wrażliwych na opisy . Opinie na temat tej książki są różne. Jedni chwalą, inni krytykują.
Mnie fabuła tej książki wprawiła w osłupienie i przerażenie, przede wszystkim ze względu na "pomysłowość" oraz bestialstwo seryjnego mordercy, zwanego Rzeźnikiem. Ostrożny, metodyczny szaleniec, potrafiący wtopić się w tłum. Dla ludzi – zwykły człowiek, osoba z sąsiedztwa. Dla tropiących go detektywów umykający cień, ale przede wszystkim potwór, który w okrutny sposób torturuje i kaleczy kobiety. Dręczy je w bestialski sposób, pilnując by wciąż były świadome zadawanego im bólu...aż do końca.
Nie wiem w jakiej głowie, chorym umyśle może zrodzić się pomysł na tak okrutne zbrodnie. Oczywiście wszystko w imię winy, kary, zadośćuczynienia. I te opisy:
"...spójrzcie, jak precyzyjnie poodcinał górne warstwy skóry, żeby zwisały jak frędzle. Jakby chodziło mu o przyozdobienie ofiary". Chyba raczej wieczorem nie...

książek: 2059
jamczyk | 2016-05-08
Przeczytana: 08 maja 2016

Detektyw Quinn, wraz ze swoim zespołem, po raz kolejny stara się złapać seryjnego mordercę.I już.

chili | 2014-06-01
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 31 maja 2014

Akcja książki biegnie dwoma torami. Pierwszy, to tropienie seryjnego mordercy, który swoje bestialstwo tłumaczy wymierzaniem sprawiedliwości. Drugi zaś to historia Beth, jej przeszłość oraz teraźniejszość. Oba te wątki ciekawie się przeplatają, dzięki czemu książkę dobrze się czyta. Minusem natomiast jest to, że nie zostają wyjaśnione istotne kwestie poruszone na początku powieści, a także w pewnych momentach zachowanie Pearl. Podejrzewam, że miała uchodzić za twardą panią detektyw, niestety częściej bywała irytująca.

Heisenberg | 2016-03-13

Dobry kryminał, ale nic ponadto, bez jakiegoś błysku. Czyta się w miarę szybko, aczkolwiek są w nim zbędne fragmenty, które nie mają absolutnie nic do toczącego się w powieści śledztwa, a tylko niepotrzebnie wydłużają i tak dość "grubą" książkę. Niemniej jednak można po niego sięgnąć, tak dla zabicia czasu. A ten przy czytaniu "Seryjnego" biegnie dość szybko.

Paulina | 2013-04-10
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

"Czuł podniecenie, widząc zmieszanie w jej oczach. Najwyraźniej nie zrozumiała jeszcze, co się dzieje. Ostrze sprawiło najpierw wrażenie chłodu, zanim ból zagłuszył wszelkie inne uczucia. Stał, podtrzymując ją, a jelita dziewczyny wiły się wokół jego lewej ręki niby jakieś ciepłe węże. Pomyślał, że to zdumiewające. Niewiarygodne"

"Seryjny" to thriller psychologiczny o - co zaskakujące - seryjnym mordercy ;) Nie jest to jednak zwykła, kojąca lektura do poduszki, tylko naszpikowana sadystycznymi praktykami, makabrycznymi opisami i wartką akcją mroczna opowieść policyjna. Dwie równolegle historie, jedna - współczesna, druga - opisująca wydarzenia od 1991 roku, zbiegają się elegancko pod koniec powieści po to, by tego głupiego czytelnika jeszcze raz, na sam koniec, porządnie zaskoczyć. Detektyw Quinn, były gliniarz, wraz ze swoją dziewczyną i grupą ekspolicjantów współpracuje z nowojorską policją. Tym razem na ulicach Nowego Jorku pojawił się totalny świr, seryjny morderca, który...

beatak955 | 2016-05-31
Przeczytana: 31 maja 2016

Thriller dla ludzi o "naprawde mocnych nerwach". Wartka akcja, makabryczne morderstwa,które rozwiazuje agencja detektywów złożonych z byłych policjantów.Dwa przeplatające się watki z przeszłości i terazniejszości. Kiedy wszystko wydaje się jasne autor pokazuje że nic nie jest tak jak myślimy. To druga moja powieśc tego autora. Jako rekomendację podam fakt 650 stron w dwa dni.Polecam

mamago | 2015-06-29

J.Lutz dalej w formie, choć do choćby łowcy tej powieści już trochę zabrakło. Wprawdzie mamy tu krwawe morderstwa młodych kobiet, które łączy wspólna cecha - fakt z ich życia (nie będę zdradzała szczegółów), mamy oddzielny wątek dwóch kobiet Beth, która pewnego letniego wieczoru została zgwałcona przez nieznajomego motocyklistę oraz młodej mężatki torturowanej przez swojego męża, mamy ciekawie zarysowane postacie policyjne, ale sam wątek pościgu za seryjnym mordercą Rzeźnikiem - w mojej ocenie jest przewidywalny niestety... Liczyłam, że się zaskoczę, obstawiałam bardziej skomplikowaną fabułę, no niestety. Mimo wszystko polecam jako niezobowiązującą lekturę do pociągu lub innego środka komunikacji. Czyta się szybko.

Fuzja | 2013-02-02

www.kostnica.com.pl | www.kostnica.com.pl

Zabójcza seria Wydawnictwa Prószyński i S-ka zapowiada się bardzo dobrze. Jak sama nazwa wskazuje, książki wchodzące w jej skład dotyczą tematyki zbrodni i morderców, ale tych wyjątkowych bo seryjnych. To właśnie ich psychika stanowi gratkę dla miłośników tego typu kryminałów. Zabójcza seria stara się uchylać rąbka tajemnicy, którą spowite są zakamarki umysłów morderców, którzy nie mogą przestać zabijać. Dodatkowo powieści z tego cyklu posiadają ciekawą szatę graficzną, przywodzącą na myśl miejsca zbrodni, dlatego też stanowią doskonałe egzemplarze kolekcjonerskie.

Seryjny to historia Rzeźnika. Sadystycznego mordercy, którego celem są kobiety, które… No właśnie? Co takiego je łączy? Czym zasłużyły sobie na przypalanie, obdarcie żywcem i inne tortury? Bo to, że morderca uważa, że same są sobie winne nie ulega wątpliwości. Detektyw Frank Quinn, do którego przylgnęła łatka łowcy seryjnych morderców, podejmuje się rozwiązania tej sprawy,...

Piotr | 2013-06-16
Przeczytana: 05 marca 2013

Sprawnie napisany thriller. Ciekawa intryga, wartka akcja. Lektura w sam raz do pociągu lub autobusu. Przeczytać i szybko zapomnieć.