List do mojego życia

Okładka książki List do mojego życia
Miriam Meckel Wydawnictwo: Kurhaus Publishing nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
224 str. 3 godz. 44 min.
Kategoria:
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Tytuł oryginału:
Brief an mein Leben - Erfahrungen mit einem Burnout.
Wydawnictwo:
Kurhaus Publishing
Data wydania:
2012-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2012-01-01
Liczba stron:
224
Czas czytania
3 godz. 44 min.
Język:
polski
ISBN:
9788393578023
Tłumacz:
Turczyn, Ryszard
Tagi:
wypalenie zawodowe kariera
Średnia ocen

                6,2 6,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,2 / 10
25 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
527
333

Na półkach: , ,

Książka „List do mojego życia” Miriam Meckel jest opisem pobytu w klinice, po załamaniu nerwowym związanym z wypaleniem zawodowym, jakiego doświadczyła autorka książki.
„Miriam Meckel (1967) jest profesorem komunikacji korporacyjnej oraz dyrektorem Instytutu Zarządzania Mediami i Komunikacją na Uniwersytecie St. Gallen w Szwajcarii.
Miała 31 lat, kiedy została najmłodszym w Niemczech profesorem uniwersytetu i rzeczniczką rządu Wolfganga Clementa w Dusseldorfie. Córka teologa, absolwentka wydziału komunikacji społecznej. Prowadzi programy telewizyjne, pisze eseje naukowe, artykuły i książki na temat mediów, ekonomii i cyberpolityki. Laureatka nagrody Cicero dla najlepszego mówcy.”
Autorka swój pobyt w klinice przedstawia dość wnikliwie, pokazując na czym polegały niektóre zajęcia i zadania aplikowane do wykonania przez lekarza prowadzącego. Joga i jej techniki relaksacyjne, hipnoteriapia i jej wizualizacje, masaże, zajęcia wspinaczkowe, „domowy areszt” którego wytrwanie trudno było wyobrażalne. Do dyspozycji miała tylko siebie, i podstawowe sprzęty w swoim pokoju tj. łóżko, stolik, krzesło. Ogromne tempo życia, ciągłe wyzwania, udawadnianie sobie, że dam radę każdemu wyzwaniu, wspomagane przez nowoczesne techniki, było czymś normalnym, znajomym. I nagle autorka ma przetrwać, żyć przez 48 godz. nie robiąc nic, i nie używając niczego. Pisanie i czytanie również było zabronione. W takiej sytuacji pozostały tylko własne myśli, wspomnienia i refleksje pod wpływem których zaczęła dostrzegać sprawy w innym świetle. Zaczęła zadawać sobie mnóstwo pytań; dlaczego tak było, dlaczego tak się wtedy zachowała, czy słusznie postąpiła. Dość dużo poświęciła miejsca na sprawy związane ze śmiercią najbliższych jej osób. Kiedy odeszła matka nie przeżyła żałoby do końca, tak jak i pozostałych. Dlaczego, co nie dało jej tego do końca przeżyć? Mnóstwo w tej książce refleksji, pytań i dobrych ocen sytuacji.
Miriam Meckel pisze również o innych pacjentach, relacjach z nimi, ich poznanych problemach. Bo jest też w tej klinice miejsce wspólne gdzie mogą przebywać razem wszyscy pacjenci.
Czy książka jest tylko dla tych „wypalonych zawodowo”? Powiedziała bym, że jest dla wszystkich, dla tych którzy są „wypaleni życiem”, którzy zadają sobie pytania o bezsens codzienności. Dla tych zabieganych, jeszcze dających sobie radę z szybkim tempem życia w korporacji, uczelni, banku czy innym „szalonym” biznesie. Skąd wiesz, czy kiedyś nie dosięgnie cię „wypalenie zawodowe”? Książka ta mówi nam - powiedz wtedy STOP! Spójrz na siebie. A jak to zrobić nich ta książka ci podpowie. Przeczytaj…..

Książka „List do mojego życia” Miriam Meckel jest opisem pobytu w klinice, po załamaniu nerwowym związanym z wypaleniem zawodowym, jakiego doświadczyła autorka książki.
„Miriam Meckel (1967) jest profesorem komunikacji korporacyjnej oraz dyrektorem Instytutu Zarządzania Mediami i Komunikacją na Uniwersytecie St. Gallen w Szwajcarii.
Miała 31 lat, kiedy została najmłodszym...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    60
  • Przeczytane
    32
  • Posiadam
    10
  • 2019
    2
  • Biografie/Wspomnienia
    1
  • Audiobook mam
    1
  • Ebook
    1
  • Przeczytane 2015
    1
  • 2018
    1
  • G. Naukowe i paranaukowe
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki List do mojego życia


Podobne książki

Okładka książki Dlaczego narody przegrywają Daron Acemoglu, James A. Robinson
Ocena 7,5
Dlaczego narod... Daron Acemoglu, Jam...
Okładka książki Aktywizator seniorów. Scenariusze zajęć Małgorzata Brzezińska, Małgorzata Graczkowska, Anna Kwaśniewska
Ocena 6,8
Aktywizator se... Małgorzata Brzezińs...
Okładka książki Ból emocjonalny. Strategie i ćwiczenia, dzięki którym przezwyciężysz cierpienie psychiczne Patrick Fanning, Matthew McKay, Patricia Zurita Ona, Erica Pool
Ocena 10,0
Ból emocjonaln... Patrick Fanning, Ma...

Przeczytaj także